PDA

צפה בגרסא המלאה : הרכבת: Top Flite B-25 Mdel j A.R.F

עמודים : [1] 2

קובי פ.
09-30-2008, 02:31 AM
שלום לכולם , שנה טובה .

היום סוף סוף קיבלתי את קיט ה-ARF של ה-B25 ( ותודה לגיא משלט רחוק ) וגם אם זה לא בדיוק בניה מלאה אלא הרכבה בלבד אני מאמין שזה יעניין אתכם .

הסיבה שהחלטתי לקנות את הטיסן הזה היא שאני חייב טיסן להתאמן עליו עד שאגמור לבנות את ה-B24 ליברייטור ו-ARF הוא הפתרון הכי זול והכי מהיר .
מאחר וסקיילים הוא הענף שלי אז כמובן שבחרתי בדגם סקייל של אחד מסוסי העבודה של מלחמת העולם השניה וגם היצרן של הטיסן הקפיד מאוד על בניה יפה ונקיה ותאימות למקור כאשר הפיקוח והתכנון נעשה על ידי אחד הסקייליסטים הגדולים בעולם Greg Hahn שזכה כמה פעמים ב - TOP GUN ( ופעמיים מתוכם עם הדגם הזה ) שזו התחרות הנחשבת ביותר בעולם הסקיילים .

קצת על הטיסן : כנף באורך 225.5 ס"מ , גוף באורך 179.5 ס"מ ושטח כנף של 1036 אינטש בריבוע , הטיסן זה בעל תכונות טיסה טובה ונוחה , לא למתחילים כמובן .

אני מתכוון להריץ עליו באוויר את מנועי ה-RCV שיש לי לאחר שהיצרן אישר לי שזה נעשה כבר בלי כל בעיה .
בתמונה הראשונה - הטיסן , בתמונה השניה - מה שיש בחבילה , הערכת זמן עבודה בין 50 ל- 100 שעות .

אלון גרינה
09-30-2008, 11:18 AM
כל הכבוד קובי היקר
אני מתחיל להעריץ אותך יותר מיום ליום

TazmanianDevil
09-30-2008, 11:19 AM
תתחדש קובי...אני חושב שזה רעיון מעולה להתאמן עליו בכל מה שנוגע לטיסן דו מנועי.
אתה באמת עובד לפי הספר וזה טוב.
דרך אגב הביקורות ממש משבחות את הטיסן הזה.
יש גם גרסא חשמלית אם זה מעניין אותך אבל אם באימונוים עסקינן הייתי אומר שלך עיו עם מנועים כמו שאתה שם על שלך

ehud
09-30-2008, 11:25 AM
תתחדש נראה טוב

ארז
09-30-2008, 11:35 AM
תתחדש קובי ובהצלחה.

אגב - אני קצת מסתייג מ"הרצה באוויר" של המנועים - זה אולי מקובל אבל על חד מנועי.
אני לא סבור שרעיון טוב להריץ מנועים חדשים על דו מנועי...

היכן אתה מתכוון להטיסו???

קובי פ.
09-30-2008, 12:45 PM
עדי , המנועים שיהיו על ה-B25 הם אותם המנועים שמיועדים ל-B24 .

אלון , אין מה להעריץ , אני אוהב לבנות , מנגד אני מעריץ את כישורי ההטסה שלכם ואיך זה בא כל כך בקלות לכם , אני מטיס ברמה של טריינר ואני לא מתבייש לומר שהחלטתי " לאמץ " את טמיר פרוייליך ולללכת ללמוד ממנו להטיס , בלי בושה למרות שיש לי ילד שעבר כבר את גיל ה-30 ואני כבר "סבא " לנכדה מתוקה בת 3 אבל בתחום שלנו המשפט " מפי עוללים ינקתי תורה " עובד .

ארז יקירי , אני יקה כמוך ( או מנסה להיות ) כל מנוע יורץ בנפרד באוויר על טיסן מונו , רק לאחר מכן הם יעברו לעבוד בטיסן דו מנועי כדי לראות איך הם עובדים בזוגות ואחר כך על 4 מנועי , יש סבלנות ויש דרך , אני חייב לשפר את כישורי ההטסה שלי גם על מונו וגם על דו- מנועי , חייב !!! אחרת לא אטיס את המפלצת לעולם .

נראה לי מוזר , TF סיפקו מנוע רדיאלי דמי לטיסן וזה יפה , רק שהוא של 14 צילינדר , משום מה נראה לי שלא היה דבר כזה ב-B25 .

תגידו ילדים , גם לכם יש רעידות בברכיים או שנולדתם עם יציקת עופרת ברגלים וקרח בדם :D

ארז
09-30-2008, 01:01 PM
המנוע בסדר...לאמיתי היה R-2600 שזה מנוע 14 צילינדר רדיאלי, אשר מסודרים בשתי שורות.

איפה תטיס אותו?

dann
09-30-2008, 01:47 PM
בהצלחה עם הפרוייקטה חדש!!!
נראה מצוין

3DCrazy
09-30-2008, 03:57 PM
איזה יופי קובי !
שמח לראות שהקיט הגיע סוף סוף ושהתחלת לעבוד עליו :)

לא רק בברכים.. גם בעוד כמה מקומות בגוף :D

לפי מצב הרוחות פה הטריינר של האבא נראהלי ישאר בחניה שלו היום... וזה אומר שיש סיכוי לא קטן שנבוא לביקור :)
העדכן אותך כבר מאוחר יותר :)

אגב, היה טוב אתמול :) חבל שלא הבאת :D

המון המון בהצלחה בפרוייקט החדש ומקווה שתהנה מהבניה (השונה במקצת) :)

טמיר.

קובי פ.
09-30-2008, 04:24 PM
ארז , תודה על העדכון .

להטיס אותו , אני עוד לא יודע , יש המלצות ?

קודם ששני מנועים ראשונים יעברו הרצה על מונו ( בעצם דו כנפי , הפולסאר שעובר שיפוץ מהיר ) אחר כך נמצא מקום , אני רואה בשירשורי חו"ל שהם מטיסים אותו מדשא בלי בעיות בכלל .

ארז
09-30-2008, 06:40 PM
אין ספק שהוא מסוגל להמריא ולנחות מדשא, האם יש לך כזה?

הבעיה בפינה שלנו במזרח התיכון היא, שקשה מאד למצוא מקום הטסה שלא צריך לנסוע בשבילו 2-3 שעות, שלא מטיילים עליו בדווים, שאורכו מספק, שסביבתו פתוחה, שאינו סמוך לכביש ראשי או שכונת מגורים או מזבלה, ואם כבר מצאת מקום כזה, אז שניתן יהיה להטיס בו כמה פעמים מבלי שייסגר או שתגורש ממנו מסיבה כזו או אחרת.

מן הסתם אני מוצא שזמינות וסוג מסלולי ההטסה (ומשטר הרוחות השכיח בהם), משפיע חזק מאד על בחירת סוג הטיסנים שאני בונה...אחרת חבל על המאמץ.

קובי פ.
09-30-2008, 10:16 PM
אוי ארז ארז כאבך הוא גם כאבי !!

מה לעשות שבארצי אני גר ובין עמי אני חי , בעיית המסלולים באיזור המרכז היא חמורה ביותר .

באיזור הדרום עוד יש כמה מקומות נורמליים , גם בצפון , אבל במרכז """ יוק """ אז כנראה שאצטרך להצפין או להדרים בכל שבת שארצה להטיס טיסן טיפה גדול מהממוצע .

אולי בגלל זה פני הטיסנאות בארץ כפי שהם נראים .

דרך אגב , הטיסנים שהילדים מרימים לאוויר בלטרון הם בגודל של ה-B25 ויותר , אז כרגע אני לא רואה בעיה חמורה , כשנגיע נעבור , אני אופטימי ( מחלה מסוכנת בארץ ) :D:o.

בכל אופן החורף הזה יהיה עמוס בבניה עד אין קץ .

קובי פ.
10-01-2008, 04:20 PM
איייי אייי אייי , פתחתי את הקופסה וליקקתי את האצבעות , מה זה מרשים נראה ה ARF הזה , חשבו כמעט על הכל ,אפילו התקן להנחת הגוף על השולחן יש , עכשיו קורא בשקיקה את החוברת ומכין לעצמי מקום עבודה .

למרות שזה ה-ARF הראשון בחיים שלי אז כמה טיפים למי שרוצה גם :

1. הגוף הכנפיים ורוב היחידות צבועות או מצופות במונוקוט כך שיש לעבוד בזהירות מירבית , א. שמתי שמיכה עבה על השולחן כדי שלא לשרוט את החלקים , ב. את כל כלי העבודה מומלץ בחום לשים על עגלה או שולחנון נייד ליד שולחן העבודה , לא לשים כלים ליד הטיסן כל טעות הכי קטנה והופ שריטה .
2. ידיים נקיות כל הזמן , אין פה אופציה לניקוי טביעות של איפוקסי או CA ..ת ז כ ר ו ..
3. לחלק מהעבודה העדינה אני מתכוון להשתמש בכפפות בד עדינות .
4. הכי חשוב , לבדוק כמה פעמים כל חלק לפני ההדבקות או הקידוחים , אין פה כמעט מרווח לתיקון טעויות .
5. לקחתי פיסת בד גאזה גדולה וחתכתי מראש לקוביות בגודל בערך של מרובע נייר טואלט הכנתי ערימה כזאת , זה לניגובים מהירים , להשתמש ולזרוק ולא להשתמש בסמרטוט גדול שיכולה להיות מודבקת עליו חתיכת דבק או לכלוך וזה מייד שורט את הטיסן .

זהו לבנתיים , אני עכשיו באופוריה קטנה , פשוט נהנה להביט על הטיסן .

בומה
10-02-2008, 03:26 PM
יפה קובי.
צעצוע לא זול. נראה לי אינטואיטיבית שיטוס טוב מאוד- אחרת לא ימכר באמריקה.
זה לא טיסן לכל יום שבת קובי.
מטיסים אותו שבת אחת או שניים- כמה טיסות טובות להתרגל ולקזז הייטב- ואחר כך שומרים אותו לארועים ומפגנים. כל כמה שבועות- מעלים אותו לאויר לטיסה אחת -כדי לא לאבד "את המגע".

שיהיה בהצלחה חבוב!

קובי פ.
10-02-2008, 04:40 PM
קודם כל בומה , שנה טובה וגמר חתימה טובה לך ולכל בני משפחתך ( כולל הטיסנים כמובן )

המחיר לא נורא בכלל יחסית למה שקיבלתי האמת , ציפיתי לעלות הרבה יותר גבוהה .

יש לפחות 50 שעות עבודת הרכבה והערכה שלי היא בסביבות 100 שעות אז יש עוד קצת זמן עד שיטוס .

בפורום RCU יש כמה שירשורים על הדגם הזה ובכולם קראתי רק טובות על הטיסן וכולם מדברים על זה שתכונות הטיסה שלו כל כך טובות שלא צריך ג'יירו וכל מיני שטיקים אחרים , הוא טס מעולה בלי כל אלו , אפילו על מנוע אחד ( הפחד הגדול של כל מטיס דו מנועי ) .

הבעיה העיקרית היא למצוא מקום נורמלי שבו ניתן להטיס את הטיסן , נראה לי בומה שאתה סובל מאותה הבעיה בדיוק עם הספיט הנפלא שלך , אין מקומות הטסה נורמליים בלי מינימום שעתיים וחצי נסיעה לכל כיוון .

בכל אופן תודה מכל הלב ונתראה בקרוב .
נ.ב. מה אתה מטיס בימים טרופים אלו ואיפה ?

בומה
10-02-2008, 05:18 PM
קובי תודות על ברכות השנה החדשה. גם לך ולמשפחתך.
בק"ע הטסות- כרגע אני "בין-לבין" טייגר מוט ז"ל ששרת אותי נאמנה 3 שנים-איבד זנב לטובת מתלמד נרגש שנכנס בו "כמו שצריך". למזלי-מנוע ומערכות בסדר.
הזמנתי הסטירמן החדש של MIDWEST 65" לאותו מנוע (24 בנזין). צריך להגיע עם " SLOW BOAT TO CHINA
חברת MIDWEST הם הקדילאק של הקיטים. מיוצרים בארה"ב ומכילים עץ באיכות CONTEST.

מנחתים- תמיד בעייה. מועדון הסקייל הישראלי מכשיר את עצמו להקלט במנחת אייל בבפטיסטים בפ"ת. מתאים לטיסנים עד שישית סקייל בבטחון. נראה.

גיא חנוך
10-02-2008, 05:20 PM
למרות שאתה מקצוען

עוד קישור למקרה שלא ראית:)

הטיסן מדהים , תתחדש!
http://www.rcuniverse.com/magazine/article_display.cfm?article_id=1011

קובי פ.
10-02-2008, 07:31 PM
גיא שנה טובה וגמר חתימה טובה .

מקצוען ??? זה תחביב ואני בהחלט חובב ולגבי כישורי הטסה אני עוד דרדק מתלמד ( מבטיח להשתפר ) .

בכל אופן תודה על המחמאות , זה תמיד עושה טוב .

ותודה מקרב לב על האתר , שירשור מעולה ועוזר המון .

קובי

גיא חנוך
10-03-2008, 12:33 AM
בבקשה:)

שנה טובה גם לך וגמר חתימה טובה

ארז
10-07-2008, 08:40 PM
אוי ארז ארז כאבך הוא גם כאבי !!

מה לעשות שבארצי אני גר ובין עמי אני חי , בעיית המסלולים באיזור המרכז היא חמורה ביותר .

באיזור הדרום עוד יש כמה מקומות נורמליים , גם בצפון , אבל במרכז """ יוק """ אז כנראה שאצטרך להצפין או להדרים בכל שבת שארצה להטיס טיסן טיפה גדול מהממוצע .

אולי בגלל זה פני הטיסנאות בארץ כפי שהם נראים .

....

קובי - למקרה שלא תמצא מקום הטסה ראוי, אתה יכול "לקשור את העז בגינה" ולהסב לנהוג כבלים כמו בסרט העתיק הזה (http://uk.youtube.com/watch?v=H2YzTvYU_iw):D

קובי פ.
10-07-2008, 10:05 PM
ח ח ח ח ארז , גדול , אחלה רעיון .

אבל גם בשביל ניהוג כבלים ממוצע צריך מגרש כדורגל לפחות , יש לך משהוא בנמצא ??

גמר חתימה טובה לך ידידי .

ליאור זהבי
10-25-2008, 04:14 PM
היי קובי,

אשמח לקבל ממך עדכון על מצב הפרוייקט. אני גם חושב שיש לי מקום טוב לבצע בו את טיסת המבחן (חשבתי על זה לאחר שיחתנו אתמול) - דבר איתי.

קובי פ.
02-15-2009, 12:08 AM
או קיי חברים , הגועל נפש הסתיים ( בניית פינת עבודה מסודרת ) והנה חוזרים לשחק .

אז ככה החבילה נפתחה והתחלתי לפשפש בה , על פניו נראה עבודה מעולה ממש יפה מאוד .

בתמונות הראשונות זאת הפינה שלי ובצד , כן כן , ה- B25 .

בתמונות הבאות זה הקופסה הפתוחה , ארוז חבל על הזמן , כמובן 2 המנועים החדשים ( לאחר הרצה ) שעוד יעבדו לפני שיוטסו ביחד , וגם חבילת הסרווים הראשונית , אה בסוף עוד תמונה של האריזה , הקופסאות פלסטיק על החבילה זה לכל הברגים והפיצ'פקעס שיוסדרו בפנים ( ככה אני אוהב לעבוד ) זה קופסאות תאים בכל מיני גדלים , אז יאללה קודם כל מסדרים את כל הברגים בתאים נפרדים ואחר כך לעבודה .

קובי פ.
02-15-2009, 12:58 PM
טוב חברי'ה , מתחילים עם השאלות .

1. אני רוצה לעבור על כל הציפויים עם מגהץ , האם מגהץ ביתי מכוסה בבד או גרב עדינה יעשה את העבודה או שאני חייב את המגהץ המיוחד למונוקוט ? .
2. באיזה טמפרטורה בערך עובדים על הציפויים ?
3. יש איזה דרך לסגור את כל ההדבקות ( חיבורים ) של הציפוי שלא יפתח לי בעתיד עקב חדירת דלק או כל לכלוך אחר , מדובר בעיקר באיזור ההגה גובה וההגאים שמקבלים טינופת מהמנוע .
4. באם כדאי לבצע מתיחת ציפויים עם פאן לשיער ?

אנא אשמח לקבל כל מידע מועיל ומפורט עקב חוסר ניסיון בעבודה עם ציפויים .

תודה מכל הלב - קובי .

3Disaster
02-15-2009, 01:29 PM
טוב חברי'ה , מתחילים עם השאלות .

1. אני רוצה לעבור על כל הציפויים עם מגהץ , האם מגהץ ביתי מכוסה בבד או גרב עדינה יעשה את העבודה או שאני חייב את המגהץ המיוחד למונוקוט ? .
2. באיזה טמפרטורה בערך עובדים על הציפויים ?
3. יש איזה דרך לסגור את כל ההדבקות ( חיבורים ) של הציפוי שלא יפתח לי בעתיד עקב חדירת דלק או כל לכלוך אחר , מדובר בעיקר באיזור ההגה גובה וההגאים שמקבלים טינופת מהמנוע .
4. באם כדאי לבצע מתיחת ציפויים עם פאן לשיער ?

אנא אשמח לקבל כל מידע מועיל ומפורט עקב חוסר ניסיון בעבודה עם ציפויים .

תודה מכל הלב - קובי .
סוף סוף קובי! , החדר עבודה נראה מצוין++!
1.מנסיו, באשר שמים גרב על מגהץ רגיל של הבגדים הגרב נדבקת וזה הורס את המגהץ.
2.איזה ציפויים אילה? של איזו חברה?
3.לפני כמה זמן עדי כוכב פירסם פטנט מגניב ביותר של חחומר שמגיע כמו לורד עם דבק מיוחד שמונע את התקלפות הציפוי (בעיקר בקצוות) ע"י מריחה של השוליים של הציפוי. יש כאלה ששמים לכה אבל אני לא מכיר את השיטה.
4.רק באיזור כמו כנפיים או כל דבר אחר שהציפוי נמצא "באויר". (מניסיון מגהץ עושה את העבודה יופי ומהר יותר)

דבר איתי.
ושחכתי בקשר לשאלה על המדפים. בערב תקבל תשובה.

אייל_פ
02-15-2009, 03:08 PM
הי קובי, ראשית המגהץ הביתי לא מגיע לפינות כמו המיוחד לטיסנים. אני בתחילת דרכי השתמשתי במגהץ ביתי אבל ברגע שעברתי לקטן העניין נהיה הרבה יותר קל ופשוט. בכלל למה לך לעבור על הציפוי? אני מבין שהטיסן צריך להיות ברמה טובה אז לא אמורים להיות בעיות עם הציפוי. חוץ מזה, אם המטרה של הטיסן היא להתכונן ל- B-24 אז עזוב אותו בשקט ותתטיס ככה. אם אתה רוצה לשדרג, תוריד את הציפוי לגמרי ותצבע אותו.

קובי פ.
02-15-2009, 05:01 PM
טוב אז קודם כל דניאל , הציפוי הוא :flat Top Flite MonoKote .

אייל , בחוברת ההתקנה מומלץ לעבור על הציפויים ולתקן כל מיני קמטים קטנים שאכן יש פה ושם , בנוסף בשירשור בניה ששלח לי ברוב טובו גיא חנוך הבחור שם עבר על כל הציפויים לבדוק שההדבקות אכן טובות וגם הדביק את כל החיבורים עם CA , לצערנו תמיד בחיבורים מתחילים כל הצרות ואחר כך לתקן בלזה ספוגה בשמן ועוד כל מיני מרעין בישין זאת עבודה הרבה יותר קשה .

לכל הטיסנים שמצופים בכל הפלסטיקים למינהם וביחוד ה- WARBIRD נוטים לקבל קמטים בשמש , ולנו ברוך השם יש שמש בשפע לכן רצוי עם פאן לבצע מתיחה לציפוי .

זה שהציפור היא ARF זה לא אומר שצריך לזלזל , בעתיד אכן היא תקולף ותקבל טקסטורה ודגם אחר מאוד , אבל עוד חזון למועד .

אויי טמיר ודניאל , אולי כבר תבואו לביקור הא ??

קובי חדד
02-15-2009, 05:08 PM
תתחדש גבר טיסן פצצה

3DCrazy
02-15-2009, 11:59 PM
איי איי קוביל'ה קוביל'ה. איזה חדר הקמת ! לתפארת בנאי הסקייל :)

השבוע אנחנו אצלך :)
תרתיח תרתיח .. :D

פרויליך.

קובי פ.
02-16-2009, 02:21 AM
טימו - על האש , מחכה , לא מאיימים על מכבי אש עם מים ולא על שיכור עם יין ( ההמשך ידוע ) .

טוב סיימתי למיין את כל הברוגים והפיצ'פקעס בקופסאות מסודרות ויאללה לעבודה .
בתכנון המקורי אמור להיות 4 סרווים למדפים מאחר והכנף בתכנון היתה אמורה להתפרק ל 4 חלקים , אבל החלקים באמת לא גדולים אז החלטתי להדביק 2 חלקי חצי כנף כך שהכנף תתפרק רק ל 2 חלקים והמדפים יעבדו רק עם 2 סרוו ב Y , וכאן תודה מכל הלב לדניאל פרוייליך ( תותח על ) על הרעיון והסבלנות לדסקס את הנושא איתי במשך כמה שעות טובות , דניאל אין עליך .

מצרף את השירטוט על איך הסיפור יעבוד .

ארז
02-16-2009, 08:03 AM
...בתכנון המקורי אמור להיות 4 סרווים למדפים מאחר והכנף בתכנון היתה אמורה להתפרק ל 4 חלקים , אבל החלקים באמת לא גדולים אז החלטתי להדביק 2 חלקי חצי כנף כך שהכנף תתפרק רק ל 2 חלקים והמדפים יעבדו רק עם 2 סרוו ...

לדעתי הסיבה לפירוק למספר רב של חלקים/פנלים הוא כדי לאפשר שימוש פשוט יותרבשוק חלקי החילוף שטופ-פלייט מציעה לכל טיסניה כולל זה, אתה בטוח שלא כדאי לשמור על האופציה הזו?
יותר קל במקרה וצריך, לתקן/להחליף/לתחזק כנף שמתפרקת ל - 4 פנלים מאשר ל - 2.

קובי פ.
02-16-2009, 08:28 AM
אהלן ארז .
אכן חשבתי על זה , יכול להיות שאני ישאיר לי את אופציית הפירוק ל 4 חלקים מה שלא מחייב אותי לפרק את זה בסוף כל יום הטסות נכון ? :D, לי גם נראה שזה הפתרון היחיד שלהם לנושא כנף השחף , איך נראה לך הרעיון של הפעלת המדפים עם פול-פול ?
גם כל המתקן של המנוע ומיכל הדלק מתחבר לכנף עם 4 ברגי פלסטיק שננעלים לאום נעץ מתכת בכנף , כולם מטיסים ככה ולא ראיתי באף שירשור שמישהוא התלונן על זה , גם הנועלים של פאנל הכנף לגוף הם מפלסטיק , נראה לי קצת חלש העסק , מאחר ואני שם מנוע שלא מופיע במפרט שלהם אני חושב לשים ברגי מתכת עם לוקטייט , זה לא שהמנוע עם OVER POWER שמו שם מנועי 90 ואפילו של 2 צינלינדרים ( כמו בצילום המצורף )אבל המנוע שאני שם סובל מקצת יותר רעידות מה4 פעימות הרגיל .
http://www.rcdon.com/assets/images/TF_B-25J_0077.jpg

ארז
02-16-2009, 09:01 AM
זה לא יהיה רציני אם אחווה דיעה על תכנון שאני לא ממש מכיר, אבל אם המחברי פלסטיק תוכננו להיות "פיוזים" במבנה, ראוי לשקול להשאירם כך, במיוחד אם לא דווחו בעיות בהקשר אליהם.

RCV כל כך רועדים? :(

אולי תירצה לשקול את מה שיש אצלי (למרות שאצלי המבנה יותר גדול ומאסיבי) - וזה להתקין את המנועים ככה שהצילינדרים ניצבים זה לזה - למשל מנוע אחד 45 מעלות ימינה מהאנך והשני אותה זווית שמאלה ממנו. באופן זה האמפליטודות לא מתחברות כי המאסה של הבוכנות לא נעה על אותו ציר/מישור ואין התווספות של רעידות מנוע אחד על רעידות השני.
כן אני יודע שצריך לעכל כזה דבר ויזואלית, וזה אולי נראה כמו "אי סימטריה" היסטרית, אבל בפועל - זה ממש לא.

הרעיון של הכבלים למדפים יכול להיות טוב אם ייושם ממש טוב ללא חופשים ואי התאמות. זה כבר בידך.

קובי פ.
02-16-2009, 09:19 AM
ארז , אני לא יודע להשוות אותם ל 4 פעימות אחרים כי אין לי נסיון איתם , מה שכן מחצי מנוע ומטה יש קצת רעידות לא נורא אבל יש , במנועי RCV מדגם SP יש הרבה יותר רעידות ( בעצם יותר רעידות ממנוע ) ב-CD, כאשר אני עולה בפעולה מעל חצי מנוע אז הפעולה היא חלקה ויפה , אין לו את הצריחה של 2 פעימות אבל הוא עובד באמת יפה והרעש מגניב , דומה לבנזין .
לגבי הברגי פלסטיק , נראה לי שאתה צודק , השאלה היא איך אני נועל אותם שלא ישתחררו לי באוויר, לוקטייט אוכל את הפלסטיק וסיליקון ינעל אותם כך שנראה לי שלא אוכל לשחרר אותם אחר כך בלי לשבור .

תודה - קובי

ארז
02-16-2009, 09:21 AM
בורגי פלסטיק לא "ננעלים" מעצם החיכוך הרב שיש להם?

אייל_פ
02-16-2009, 10:19 AM
הי קובי,
אם אתה חושש מהרעידות של המנוע תוכל לשים משכחים בין תושבת המנוע לגוף. אני הוספתי כאלו לחיבור המנוע של המוסטנג לגוף. שם הבעיה יותר חמורה מפני שזה מנוע 60 סמ"ק.
לגבי ברגים מפלסטיק, אין צורך בנועלים.

קובי פ.
02-16-2009, 11:43 AM
זה העניין ארז , הם הולכים ממש חלק באום הננעץ אני סוגר אותם ביד עד הסוף :mad:.
פתאום נעשו לי צדיקים T.F ונתנו ציוד איכותי :D.

3Disaster
02-16-2009, 01:43 PM
בורגי פלסטיק לא "ננעלים" מעצם החיכוך הרב שיש להם?

זה העניין ארז , הם הולכים ממש חלק באום הננעץ אני סוגר אותם ביד עד הסוף :mad:.
פתאום נעשו לי צדיקים T.F ונתנו ציוד איכותי :D.

ברגי פלסטיק לא צריכים שום סיליקון או כל דבק אחר.
לפי מה שאני יודע כל הרעיון של לשים ברגי לפסטיק במקומות שמועדים לרעידות זה עקב הגמישות שלהם. - כאשר סוגרים את הבורג חזק (לא חזק מידי כי שלא להרוס את ההברגה) אז הוא נמתך ויוצר לחץ בינו לבין האום שבצד השני וכך מונע מפתיחה של הבורג.

-------------------------------
קובי.
בכיף!

דניאל!

ram_z
02-17-2009, 08:31 AM
אהלן ארז .
אכן חשבתי על זה , יכול להיות שאני ישאיר לי את אופציית הפירוק ל 4 חלקים מה שלא מחייב אותי לפרק את זה בסוף כל יום הטסות נכון ? :D, לי גם נראה שזה הפתרון היחיד שלהם לנושא כנף השחף , איך נראה לך הרעיון של הפעלת המדפים עם פול-פול ?
גם כל המתקן של המנוע ומיכל הדלק מתחבר לכנף עם 4 ברגי פלסטיק שננעלים לאום נעץ מתכת בכנף , כולם מטיסים ככה ולא ראיתי באף שירשור שמישהוא התלונן על זה , גם הנועלים של פאנל הכנף לגוף הם מפלסטיק , נראה לי קצת חלש העסק , מאחר ואני שם מנוע שלא מופיע במפרט שלהם אני חושב לשים ברגי מתכת עם לוקטייט , זה לא שהמנוע עם OVER POWER שמו שם מנועי 90 ואפילו של 2 צינלינדרים ( כמו בצילום המצורף )אבל המנוע שאני שם סובל מקצת יותר רעידות מה4 פעימות הרגיל .
http://www.rcdon.com/assets/images/TF_B-25J_0077.jpg

אהלן קובי, מה המצב?

אתה תמיד יכול להשתמש בתושבות "רכות" בולמות זעזועים.
הנה לך אופציה אחת של סוליבן.

http://www.sullivanproducts.com/ProductIndexMainFrame.htm

מקווה שזה יעזור.

אגב את הגומיות הנ"ל אתה יכול להוסיף גם לתושבת סטנדרטית.

ram_z
02-17-2009, 08:37 AM
טוב השרשור לוקח אותך לדף אינדקס :(

חפש שם Motor Mounts.

בכל מקרה ככה זה נראה....

קובי פ.
02-17-2009, 09:04 AM
אהלן " רמבו " געגעתי לראותך .
כן חשבתי על הרעיון , על פניו נראה טוב , תודה :).

טוב ממשיכים .
מאחר והמנוע שאני משתמש בו אינו תואם ( מבחינת השרטוט המצורף בחוברת ) הייתי חייב לשרטט ולשנות לגמרי את קיר האש .
על איכות התמונות אני מתנצל מראש , המצלמה הטובה " נעלמה " לי בהעברת הדירה ולפי מיטב הבנתי היא כנראה במצב מאומץ ע"י אדם עלום ויש לי דין ודברים קטן עם המובילים , בנתיים אני עם מצלמה פאקאקטה וזה מה יש !:mad:.

בתמונה הראשונה רואים את החלק המקורי , את הלשונית המסומנת באדום הסרתי לגמרי , אחר כך חתכתי רצועה מדיקט תעופתי טוב בעובי 3 מ"מ שתתאים בדיוק לרווח שבין 2 הלשוניות , מאחר ומחזיקי הקאול הם 4 לשוניות שמתחברות עם ברגים לקיר האש השתמשתי בחורים של הברגים כדי לקבל נקודת יחוס התחלתית , הצמדתי את כל מבנה המנוע לפס שחתכתי בעזרת 4 מסמרים וסימנתי את כל היקף החלק , לאחר מכן הצמדתי את הלשוניות העליונה והתחתונה עם ברגים לפי הסימון שהשאירו המסמרים ושירטטתי את הלשונית , עכשיו יש לי קיר אש חדש שיודבק על הקיים והלשוניות הקיימות בצדדים ישויפו ליצירת משטח אחד .

קובי פ.
02-17-2009, 09:09 AM
אני ממשיך

כמו כן שירטטתי את תושבות המנוע ובעזרת שכבות הצמדתי את השרטוט על השרטוט שהיצרן שירטט , כמובן ששמרתי על מרכז מנוע להתאמה עם מרכז הקאול .

כמו שאתם רואים אני עובד עם שואב אבק תעשייתי צמוד , זה חוסך המון לכלוך ( אבל לא חוסך רעש )

לגבי חיתוכים בכללי , אני תמיד חותך כ 1 מ"מ מחוץ לקו החיתוך ולא מתאמץ במיוחד לדייק בחיתוך כי את ההתאמה הסופית אני עושה בשיוף החלק עד קו החיתוך , יותר קשה קצת אבל אין יותר מדוייק .
לאחר שאסיים את כל הקידוחים והשיופים אדביק את החלקים עם איפוקסי ואצפה את קיר האש בשכבת איפוקסי דליל לשם אטימת קיר האש לשמנים ודלקים .

קובי פ.
02-17-2009, 01:46 PM
המשך עבודה .

קודם כל טיפים , טיפים , טיפים ( זה בחינם )

1. דבקי איפוקסי , אני קונה אותם בקופסאות של 1/2 קילו כל רכיב , קניתי מזרקים בבית מרקחת ( עולה כמה גרושים ) , מעביר למזרקים כמויות עבודה , היתרון הגדול שבקלות ניתן להוציא כמות שווה של דבק ( וזה חשוב מאוד לאיכות וחוזק הדבק ) כי על המזרקים יש שנתות כמות .

שיעור מס' 1 : דבקי איפוקסי .
דבקי איפוקסי בנויים מ 2 מרכיבים , 1. בסיס , 2. מקשה , הבסיס מסוגל לספוג אליו כמות מקשה השווה למשקלו , אם תשימו יותר מקשה מבסיס אז לאחר שהדבק יתייבש אתם תרגישו עליו שכבה דביקה ( המקשה שלא נספג ) והדבק עצמו נחלש ונוטה להשאר קצת צמיגי , לא טוב .
אם שמים פחות מקשה מהבסיס זה הרבה יותר טוב , פשוט הדבק מתייבש יותר לאט , הוא גם לא יוצא בחוזק המלא הוא קצת זכוכיתי ונוטה להשבר עם הזמן , " הכי טוב כמות שווה " .
ערבוב הדבק : אני משתמש בדמוי דרמל שיש לי , לקחתי מקל (סיח) של מנגל וחתכתי לו את הקצה באלכסון , את הצד האחורי שייפתי להתאמה לדרמל , אני משתמש במהירות הכי נמוכה , פחות מדקה ערבוב מלא בלי פיספוסים .
ורבותי היקרים , שפיכת כמות של דבק איפוקסי לתיקונים או כל דבר אחר זה רק "" משקל עודף "" , אם רואים את הדבק נשפך מהצדדים פשוט מנקים את זה , זה לא נותן כלום !!!!.

אני משתמש בכרטיסים מגנטיים ישנים למריחה הדבק בשכבה אחידה ( לא ויזה פלאטינום , זה יקר מידי ) , זה ממש כיף כי הם גמישים במידה הנכונה למריחת דבק על משטחים , נא לא לשכוח לנקות את כל הדבק לאחר גמר העבודה , כן כן גם מהכרטיס ומקל הערבוב , הכי קל לנקות שהדבק עוד רטוב .

זהו נגמר השיעור להיום !! אתם חופשיים , אני לעבודה .

המשך עבודה , הדבקתי את הפיירוול החדש שבניתי , השתמשתי בחורים של הברגים של הכנפיים שמחזיקות את הקאול וזה מיקם לי את החלק בצורה מדוייקת .

2 התמונות האחרונות הם מתוך שירשור בניה שמצאתי באינטרנט , אני לא שופך ככה דבק , נסלח לבחור , בכללי עשה שירשור מאוד מעניין .

3DCrazy
02-17-2009, 02:46 PM
נראה מצויין קובי !
אני משוכנע שהרבה חבר'ה יכולים ללמוד מהטיפים הללו. הם שימושיים ועוזרים נורא!

היום לצערי לא יתאפשר לי לפחות להגיע כיוון שמחר יש לי מתכונת באנגלית אך מחר אחרי כל הלחץ אני מאמין שאקפוץ.

תמשיך לעדכן לגבי הצעצוע :)
טמיר.

3Disaster
02-17-2009, 10:57 PM
קוביל'ה!
בהחלט רעיון מקורי ביותר הדרמל הזה.

אחלה של שיעור על אפוקסי. רק שים לב שכאשר את אומר למדוד ע"פ נפח / כמות. (מיליליטרים במקרה הזה) אז זה לא תופס לכל סוגי האפוקסי. ישנם כאילו שצריך למדוד אותם לפי משקל אך הנפח שלהם לא תופס את אותו משקל ואז נוצר מצב של חוסר דיוק.
לי למשל יש אפוקסי מבני בבית שאם אני יעשה את המדידה שלו לפי כמות/נפח אז האפוקסי יצא דפוק כי המקשה טיפה יותר כבד מהשרף, אז אני חייב לעשות את זה לפי מישקל (ניראה לי 2.7 ל-7.3ג')

לילה טוב!
דניאל

קובי פ.
02-18-2009, 02:17 AM
דניאל , קיימים הרבה סוגי איפוקסי , תמיד יש לקרוא בעיון את הוראות היצרן וללכת על פיהם , תאמין לי שהיצרן כבר בדק וניסה הכל , בכל אופן דיברתי על האיפוקסי הרגיל של 1/2 שעה זמן עבודה עד 24 שעות , ה-24 שעות הוא לייבוש סופי , בעצם הוא נותן כ 6 שעות עבודה , גם ה- חצי שעה מתייבש סופית ב כ 6 עד 8 שעות .
בעצם זה טוב גם לאיפוקסי 5 - 10 דקות .

עוד טיפ קטן , והפעם שיופים .

לקחתי וחתכתי קורות עץ אורן הכל מיני גדלים ועליהם הדבקתי עם דבק מגע רגיל כל מיני ניירות שיוף ( לפי הצורך ) אני מסמן את ה-גריד ( גס או עדין ) והנה יש לי בלוקים לשיוף בכל מיני גדלים .
כשהנייר נגמר אני מחליף אותו , טינר 21 מוריד את הדבק כמו לא היה בעולם ( אחחח הריח הריח )

טוב גמרתי לבצע את כל ההכנות ושייופים הכל מוכן לקדיחת הפיירוול והרכבת המנועים , אחר כך נתאם את הסרוו להפעלת המנוע ואז אני אוכל להרכיב את כל העסק על הכנף , אהה כן צריך גם להרכיב את כני הנסע הראשיים .
ים ים ים עבודה .

אייל_פ
02-18-2009, 03:54 PM
הי קובי, איזה כני נסע אתה הולך להרכיב עליו?

3Disaster
02-18-2009, 04:34 PM
דניאל , קיימים הרבה סוגי איפוקסי , תמיד יש לקרוא בעיון את הוראות היצרן וללכת על פיהם , תאמין לי שהיצרן כבר בדק וניסה הכל , בכל אופן דיברתי על האיפוקסי הרגיל של 1/2 שעה זמן עבודה עד 24 שעות , ה-24 שעות הוא לייבוש סופי , בעצם הוא נותן כ 6 שעות עבודה , גם ה- חצי שעה מתייבש סופית ב כ 6 עד 8 שעות .
בעצם זה טוב גם לאיפוקסי 5 - 10 דקות .

עוד טיפ קטן , והפעם שיופים .

לקחתי וחתכתי קורות עץ אורן הכל מיני גדלים ועליהם הדבקתי עם דבק מגע רגיל כל מיני ניירות שיוף ( לפי הצורך ) אני מסמן את ה-גריד ( גס או עדין ) והנה יש לי בלוקים לשיוף בכל מיני גדלים .
כשהנייר נגמר אני מחליף אותו , טינר 21 מוריד את הדבק כמו לא היה בעולם ( אחחח הריח הריח )

טוב גמרתי לבצע את כל ההכנות ושייופים הכל מוכן לקדיחת הפיירוול והרכבת המנועים , אחר כך נתאם את הסרוו להפעלת המנוע ואז אני אוכל להרכיב את כל העסק על הכנף , אהה כן צריך גם להרכיב את כני הנסע הראשיים .
ים ים ים עבודה .
היי קובי.
כרגיל זה ראה שיצא לך מצויין!

עכשיו המלצה שלי.
במקום להשתמש בקופה ריקה של חומוס שנלקחה מהמגירה במטבח בשביל לקדוח המקדחת עמו, אני ממליץ בחום (אבל חום לוהט) לקנות מלחציים בערך בגודל של המגש של המקדחה ולקדוח עליו. מנסיון זה ממש ממש ממש נוח.

מחכה להמשך.
דניאל

קובי פ.
02-18-2009, 05:04 PM
אחד אחד , אייל , כני נסע שסופקו עם הקיט ויש לי שאלה אליכם בנושא , הרכבתי את כן הנסע השמאלי , הוא יושב בתוך מבנה שסופק עם הקיט אבל , לפלדה שיושבת יש קצת חופש וזה לא מוצא חן בעיני שהפלדה תרעד לי באוויר כל הזמן ותזמזם שם , האם כך זה צריך להיות , אני מצרף תמונה של המערכת

דניאל חמוד שלי , אתה מתוק , קודם זה קופסה של סלט טורקי כאשר התמניה שלי מוסיפה לו כמה כפות של סחוג ( ביתי אש ) , וזה נועד כדי לאסוף את כל הליכלוך תוך כדי קידוח , יש לי 2 סוגי מלחצות אחד עם כיוון XY ואחד בלי .

אייל_פ
02-18-2009, 06:09 PM
קובי, אולי תוכל "לרפד" קצת מתחת למוט עם דיקט 0.8 ואולי גם קצת מהצדדים. זה ידחוף את המוט למעלה ויחוזק ע"י הסוגר פלסטי.

ארז
02-18-2009, 09:22 PM
בשביל המחיר שהדבר הזה עולה, אתה רוצה לומר שמקבלים גלגלי ספוג של שקל תישעים? :confused:

להחליף...:cool:

קובי פ.
02-19-2009, 12:45 AM
ארז , הגלגלים יוחלפו כמובן , הבעיה היא עם חיבור הפלדה למיתכון שהם נתנו , לגבי הגלגלים שהם נתנו , מה השתגעת 1.99 שקל זה יקר , אני חושב שזה מקלקר הגלגלים או מאיזה קצף , מי בכלל מתייחס אליהם , על טריינר לא הייתי שם אותם , כבר הזמנתי מסאליבן גלגלים נורמליים .

קובי פ.
02-19-2009, 05:35 AM
טוב גמרתי למתקן את המנוע כולל הסרוו שלו , בהתחלה התקנתי את הסרוו במקום שהם הכינו אבל זה לא התאים לי ( זוכרים זה מנוע אחר ) אז בניתי מתכון לסרוו שהזרוע תהיה ישרה לקרבורטור וכמובן שהתנועה ישרה לגמרי , עכשיו אני מוכן להתקין הכל על הכנף ,
יאללה דניאל אני צריך את המגהץ שלך , אם לא אז זה >>http://smileys.smileycentral.com/cat/10/10_1_123.gif (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZRxdm427YYIL)

השינויי לקחו לי המון זמן לתכנן הכל ולבנות את כל מה שצריך כך שמנוע השני זה ירוץ הרבה יותר מהר , אני כבר יודע מה לעשות

זהו לתמונות http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_13_13.gif (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZRxdm427YYIL)

http://www.smileycentral.com/sig.jsp?pc=ZSzeb113&pp=ZRxdm427YYIL (http://smiley.smileycentral.com/download/index.jhtml?partner=ZSzeb113_ZRxdm427YYIL&utm_id=7921)

ארז
02-19-2009, 07:18 AM
הבעיה עם מיתקון הפלדות זה שיש חופש בתוך הבלוק?
האם אתה יכול לשפר ע"י הכנסת הפלדה לתוך צינורית מתכת אפוצה ואז התאמה מדוייקת יותר של הקדח לקוטר החיצוני של הצינורית?

קובי פ.
02-19-2009, 07:23 AM
ארז תודה , זה מה שעשיתי , הלבשתי על הפלדה שרוול מצינורית פליז והגדלתי את הקדח להתאמה , עכשיו הכל תקין

3DCrazy
02-19-2009, 12:58 PM
טוב גמרתי למתקן את המנוע כולל הסרוו שלו , בהתחלה התקנתי את הסרוו במקום שהם הכינו אבל זה לא התאים לי ( זוכרים זה מנוע אחר ) אז בניתי מתכון לסרוו שהזרוע תהיה ישרה לקרבורטור וכמובן שהתנועה ישרה לגמרי , עכשיו אני מוכן להתקין הכל על הכנף ,
יאללה דניאל אני צריך את המגהץ שלך , אם לא אז זה >>http://smileys.smileycentral.com/cat/10/10_1_123.gif (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZRxdm427YYIL)

השינויי לקחו לי המון זמן לתכנן הכל ולבנות את כל מה שצריך כך שמנוע השני זה ירוץ הרבה יותר מהר , אני כבר יודע מה לעשות

זהו לתמונות http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_13_13.gif (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZRxdm427YYIL)

http://www.smileycentral.com/sig.jsp?pc=ZSzeb113&pp=ZRxdm427YYIL (http://smiley.smileycentral.com/download/index.jhtml?partner=ZSzeb113_ZRxdm427YYIL&utm_id=7921)

קובי, נראה הרבה יותר טוב מהפתרון הקודם ! סחטיין :)

מרסלו גת
02-19-2009, 04:24 PM
הלן ידידי היקר,קודם כל ברכות לצעצוע החדש ניראה מדהים,רציתי לשמוע ממך איזה אלקטרוניקה הולך להיות על הטיסן,כגון סרוו,סוללות,ושאר ירקות,דבר שני לפי התמונה של המתקפלים זה האיכות שמגיע אם הטיסן,אני לא ממליץ לחזק בעץ,בדיקטים,ושאר קומבינות למינהם,אני כן ממליץ להביא מתקפלים אחרים שמתאמים לטיסן,מחברה כמו רוברט במידה ויש תקציב!!!!(דגש על תקציב),בהמשך הבניה אגיב
בהתאם להתקדמות שלך,ואם תשאיר משהו אבוא לעזור לך בפסח שאני מגיע!!!ולגבי נושא שטח ההטסה
אני חושב שלטרון,תוכל לבצע טסט בלי שום בעיה,הרבה מאוד גדולים וטובים עלו שם לאויר וחזרו הביתה
בשלום,אז אל חשש ואני בטוח שיש כמה חברה צעירים שיהיו איתך בטסט וכבר אמרתי לך את דעתי בנושא הזה גם,אתה זקן ורועדים לך האצבעות:):p זה יכול להתאים פה בקוסמוי תאילנד איפו שאני נמצא
מחפשים פה זקנים עם אצבעות רועדות:D:D טוב ידידי היקר תמשיך לבנות וחכה לי תשאיר לי ביס;)
חוץ מזה נראה פשוט סוף הדרך מ ב ר ו ק!!!

קובי פ.
02-19-2009, 04:49 PM
שלומות לך מרסלו היקר אשר נמצא רחוק רחוק מארצנו הקטנה .

אני שמח לראותך כאןבפורום ואשמח לראותך בפסח אישית אי"ה .

זה לא מתקפלים אלא כני נסע רגילים לחלוטין לא מפריע לי באמת , אני פתרתי את הבעיה של החופש ע"י השחלת צינורית פליז על הפלדה והגדלתי את הקדח בבסיס שיכנס בלחץ הווה אומר קדח טיפה פחות מעובי הפליז ובחלק העליון מתחת ללוחצים שמתי מתכת מאוד דקה שיוצרת לחץ מלמעלה , הכל בסדר עכשיו , תודה .

לגבי הטסט אתה יודע מי יעשה את זה ואת ההחלטה היכן זה יתבצע נשאיר לכבודו , המסלול כביש בלטרון הוא קטן מידי לגודל הזה , זה לא 3D הוא בהחלט צריך מסלול נורמלי , אולי בדשא ? , נראה כבר .
אני לא זקן אבל בהחלט מבוגר ועדיין לא רועד לי כלום ( הלוואי והיה רועד ) :D.

שמור על עצמך ידידי .

קובי פ.
02-22-2009, 01:11 AM
טוב אנחנו מקדמים קצת .
כשבאתי להתקין את הסרבואים של המדפים שמתי לב שכדי לפתור את בעיית התנועה הייצרן הפך את כיוון ההתקנה של הסרבו כדי שכולם יעבדו באותו בכיוון זאת אומרת שבממצב הזה לא כל זרועות ההנעה יהיו שווים , בכלל התכנון כאן זה 4 סרבואים על ערוץ אחד מחוברים כולם ב Y , בכלל לא מוצא כן בעיני ולא בריא .
החלטתי להפוך את כיוון התקנת הסרואים כך שכולם יעמדו סימטרית אחד מול השני , פירקתי את הציפוי מהמכסה ופרקתי בעדינות את ההדבקות של מחזיק הסרוו ופשוט הפכתי כיוון , אחר כך הורדתי חתיכת ציפוי מהמיקום שעליו מותקן תושבת המנוע והמיכל וזה לא נראה , את הציפוי שהורדתי הרכבתי על המכסה המשופצר , ואחר צבעתי את המקום שממנו הורדתי את את הציפוי , בתכנון שלי יהיו המדפים על 2 ערוצים ויפעלו עם מפסק אחד .
אותו הדבר יעשה גם בהמשך הכנף עם הסרבו השני .
כמו כן החלפתי את ניהוגי המנוע למוטות מתכת ולינקים כמו שאני אוהב , עובד פצצה .

מרסלו גת
02-22-2009, 02:37 AM
קרימינל שכמוך:D מה היה על ניהוג המנוע לפני המוטות מתכת???:)

קובי פ.
02-22-2009, 05:09 AM
מרסלו ידידי שלומות , היה ניהוג מצינורית ניירוד פלסטי זאת אומרת הפנימי שלו שזה צינורית דקה עם פלדה קפיצית מאוד דקה שיושבת בתוך הצינורית , בקיצור אין כמו מוט הברגה עם אפשרות כיול .

טוב אני בשלבי סיום של התקנת מכלול המנועים על הכנפיים , יש 4 ברגי ניילון שסוגרים את כל העסק , לייתר ביטחון הוספתי בסיום נקודת דבק ( אקדח דבק חם ) , היתרון של הדבק הזה זה שהוא נשאר כמו גומי גמיש וגם ניתן להסרה בלי מאמץ מיותר .

אני לא כל כך אוהב את כל המאריכים ששמים בטיסן , כל נקודת חיבור של זכר ונקבה זה מתכון לצרות בהמשך ( כמו בחיים :D ) , אני "מאנך" ( הלחמת בדיל בעברית ) מאריכים ומבודד בעזרת בידוד מתכווץ , חוטי ההארכה שאני משתמש בהם היו במקור של מחברי רשת מחשבים , היתרון של החוט הזה הוא שהוא גמיש ( רב סיבי ) ומסולסל מטבעו קילפתי את ציפוי הפלסטי והפרדתי את הזוגות ( 4 זוג מסולסל בפנים ) אני משתמש בכל זוג כ-חוט אחד כך שבעצם הכפלתי את המוליכות שלו , בסוף יהיה מחבר משותף לכל הכבלים בכנף שינעל עם ברגים וגם בו אני ישתמש בחיבור כפול לכל מוליך ( מחברRS-232 , תשע פין ).

לאחר שחיברתי את מכלול המנועים הגיע זמנו של מיכל הדלק , קודם כל לפני ההתקנה המיכל עובר אצלי שחיה באמבטיית מים לבדיקה שאין דליפות והכל תקין , כאשר המיכל משוקע במים ואני מחדיר לחץ פנימה , ובסוף לאחר ההתקנה במקום גם המיכל מקבל כמה נקודות דבק חם לנעילה סופית .אני הולך להמשיך עם הכנפיים החיצוניות .

מרסלו גת
02-22-2009, 05:45 AM
מרסלו ידידי שלומות , היה ניהוג מצינורית ניירוד פלסטי זאת אומרת הפנימי שלו שזה צינורית דקה עם פלדה קפיצית מאוד דקה שיושבת בתוך הצינורית , בקיצור אין כמו מוט הברגה עם אפשרות כיול .

טוב אני בשלבי סיום של התקנת מכלול המנועים על הכנפיים , יש 4 ברגי ניילון שסוגרים את כל העסק , לייתר ביטחון הוספתי בסיום נקודת דבק ( אקדח דבק חם ) , היתרון של הדבק הזה זה שהוא נשאר כמו גומי גמיש וגם ניתן להסרה בלי מאמץ מיותר .

אני לא כל כך אוהב את כל המאריכים ששמים בטיסן , כל נקודת חיבור של זכר ונקבה זה מתכון לצרות בהמשך ( כמו בחיים :D ) , אני "מאנך" ( הלחמת בדיל בעברית ) מאריכים ומבודד בעזרת בידוד מתכווץ , חוטי ההארכה שאני משתמש בהם היו במקור של מחברי רשת מחשבים , היתרון של החוט הזה הוא שהוא גמיש ( רב סיבי ) ומסולסל מטבעו קילפתי את ציפוי הפלסטי והפרדתי את הזוגות ( 4 זוג מסולסל בפנים ) אני משתמש בכל זוג כ-חוט אחד כך שבעצם הכפלתי את המוליכות שלו , בסוף יהיה מחבר משותף לכל הכבלים בכנף שינעל עם ברגים וגם בו אני ישתמש בחיבור כפול לכל מוליך ( מחברRS-232 , תשע פין ).

לאחר שחיברתי את מכלול המנועים הגיע זמנו של מיכל הדלק , קודם כל לפני ההתקנה המיכל עובר אצלי שחיה באמבטיית מים לבדיקה שאין דליפות והכל תקין , כאשר המיכל משוקע במים ואני מחדיר לחץ פנימה , ובסוף לאחר ההתקנה במקום גם המיכל מקבל כמה נקודות דבק חם לנעילה סופית .אני הולך להמשיך עם הכנפיים החיצוניות .

טוב ידידי היקר בוא נתחיל מזה שהכבל שהיה קודם על המנוע מיועד לפעולת משיכה,ולא דחיפה:)ויפה שהחלפתי חשוב ביותר בעיקר דו מנועי,לגבי הלחמות :rolleyes:אני מעדיף אישית מאריך מוכן בגודל המתאים, ואין שום בעיה למצוא כאלה,לגבי ברגי פלסטיק אם יש גישה אליהם אני מאבטח אותו,בצורה הבאה קודח בבורג 2 ממ ושם פין אבטחה,כמובן שהקדח הוא קרוב ביותר לנעילה הסופית שלו,שונא דבק חם,סיליקון,ודבקים למינהם אני לא סומך עליהם בלשון המעטה:):p ולצערי אין לנו ברירה אלה להישתמש בהם לרב!!חוץ מזה ניראה טוב מאוד!!

אייל_פ
02-22-2009, 09:37 AM
הי קובי,
לגבי הלחמות החוטים לסרוו. אני חושש שאתה עושה דבר לא טוב. יש הבדל גדול בין לחבר חוט עבה לבין חיבור שתי חוטים במקביל. יש תופעה שנקראת ground loop (לופ אדמה), כאשר בונים מעגל אלקטרוני ומעבירים את האדמה של הכרטיס בצורה של לופ (בניגוד לחיבור משטח אחד) נוצרים הפרשים פוטנציילים בנקודות השונות וזה יוצר רעשים על האדמה והפרעות. לדעתי חיבור של חוט אחד יהיה הרבה יותר שקט וטוב מחיבור שני חוטים.אפילו שהוא חצי בשטח. לגבי האות (סיגנל) של הסרוו, ממש אין עליו עומס ולכן אין צורך לעבות אותו. בקיצור, או שתשאיר את כמו שזה או שתחליף לחוטים עבים יותר. לדעתי אפשר להשאיר עם חוטים כמו החוטים של הסרוו המקורי.
חוט דק מידי יכול לגרום למצב שבו הסרוו יתחיל לנוע, אז יש רגע קצר שהזרם על המנוע גדל (ספייק של זרם), והחוטים לא יוכלו להזרים את הזרם הריגעי. המתח מאט יפול באותה נקודה ומייד יחזור לקדמותו. המשמעות היא תגובה יותר איטית של הסרוו. כל עוד אתה לא משתמש בסרוואים מאוד מהירים או סרוואים דיגיטלים שצורכים הרבה זרם, אין לזה משמעות. בטח לא בטיסן כזה שלא הולך לרחף ודורש תגובות מיידיות.

קובי פ.
02-22-2009, 10:03 AM
אייל בוקר טוב , שכחת !! גם אני בתחום האלקטרוניקה ( הנדסאי ) ולפני הייתי הרבה שנים טכנאי .

מאחר ואורך החוטים הוא לא קריטי והכפלת העובי נועדה לשם ביטחון בלבד ולא להורדת עומסים וכד' , בנוסף כל זוג חוטים מסולסל מה שמבטל את אפקט האדמה בחיווט .
יש לי מערכות דומות והרבה יותר מסובכות שעובדות כך הרבה שנים , ב-0 תקלות , במקום שיהיו לי 6 מפצלי Y ( כולל הגה הכיוון ) ועוד 8 מאריכים שונים שבכל אחד מהם יש חיבור זכר- נקבה אז אצלי לא יהיו כלל וכמות חיבורי הארכות יורדת לאפס .

בלילה שיחקתי קצת עם השלט ובסוף הצלחתי במה שרציתי מהתחלה , המדפים שלי עובדים על 2 ערוצים , ערוץ 5 + ערוץ 7 וכל הסרבואים עובדים שווה , זה היה יותר פשוט ממה שחשבתי .
בתוכנית המקורית של היצרן כל 4 הסרבואים של המדפים מחוברים עם Y לערוץ אחד והם פשוט הפכו כיוון התקנה של הסרבואים בכנפיים השמאליות מה שיצר חוסר סימטריה בפעולת המדפים ואורך לא שווה של הפושרודים , אצלי כולם פועלים שווה לגמרי ובאותו אורך זרוע והכי חשוב , רק 2 סרבואים על ערוץ.

את הסרבו של הגלגל הקדמי אני אשים על ערוץ 6 ואתכנת את השלט שיעבוד במקביל עם הגה בכיוון כך שאם אצטרך לעשות קיזוזים בהגאים או בגלגל אוכל לעשות זאת מהשלט בלי לפרק כלום .

אייל_פ
02-22-2009, 11:06 AM
הי קובי,
אם אתה מודע לעניין ומתייחס אליו אז אחלה.
אני מסכים אתך שככל שיש פחות חיבורים כך יותר טוב מבחינת אמינות ועוד.
לגבי נושא הביטחון, אני נתקל הרבה פעמים שאנשים עושים גיבויים כדי לשפר את האמינות ולפעמים העניין ממש מפריע לי. אני טוען (ואני בטוח שאתה מסכים איתי) שככל שיש פחות אלאמנטים במערכת וככל שהיא יותר פשוטה כך יש פחות תקלות. לכן כשאני בונה מערכת, אני מחפס קודם כל את המינימום. אחרי שהגדרנו את המינימום, אני מחפס איפה יש קשלים במערכת כזו, בדרך כלל מניסיון שלי ושל אחרים, ומגבה או משנה את התכנון באותם נקודות. לפעמים אנשים טוענים שלבצע גיבוי במערכת אמינה היא לא מזיקה. הרבה פעמים שמעתי את המשפט "אם זה לא יעזור, זה לא יזיק". אני טוען שכן. אני לא נתקלתי במצב שבו היה קשל בחוט. נתקלתי במחבר דפוק, במפסק דבוק, סוללה לא טעונה, קשל במטיס ... אז לפני שמבצעים גיבוי, כדאי לבדוק אם בכלל צריך גיבוי.

מרסלו גת
02-22-2009, 11:29 AM
הי קובי,
אם אתה מודע לעניין ומתייחס אליו אז אחלה.
אני מסכים אתך שככל שיש פחות חיבורים כך יותר טוב מבחינת אמינות ועוד.
לגבי נושא הביטחון, אני נתקל הרבה פעמים שאנשים עושים גיבויים כדי לשפר את האמינות ולפעמים העניין ממש מפריע לי. אני טוען (ואני בטוח שאתה מסכים איתי) שככל שיש פחות אלאמנטים במערכת וככל שהיא יותר פשוטה כך יש פחות תקלות. לכן כשאני בונה מערכת, אני מחפס קודם כל את המינימום. אחרי שהגדרנו את המינימום, אני מחפס איפה יש קשלים במערכת כזו, בדרך כלל מניסיון שלי ושל אחרים, ומגבה או משנה את התכנון באותם נקודות. לפעמים אנשים טוענים שלבצע גיבוי במערכת אמינה היא לא מזיקה. הרבה פעמים שמעתי את המשפט "אם זה לא יעזור, זה לא יזיק". אני טוען שכן. אני לא נתקלתי במצב שבו היה קשל בחוט. נתקלתי במחבר דפוק, במפסק דבוק, סוללה לא טעונה, קשל במטיס ... אז לפני שמבצעים גיבוי, כדאי לבדוק אם בכלל צריך גיבוי.

אייל אני איתך במאה אחוז,היום הצעירים עושים גיבויים על גיבויים,מיותר לחלוטין אני דוגל,מערכת פשוטה,אמינה ויעילה לא יותר מדי מערכות ,רגולטורים,מאריכים Y למיניהם,לעשות בדיקה מה צריך הטיסן לתפעול מלא ללא תקלות, גם בבחירת המנוע צריך להביא את הצורך המדויק,ולא לחפש OVER POWER כאילו זה רקטה:)איך קובי כותב בסוף KISS וזה כל כך נכון!!!

3DCrazy
02-22-2009, 11:58 AM
אני לא כל כך אוהב את כל המאריכים ששמים בטיסן , כל נקודת חיבור של זכר ונקבה זה מתכון לצרות בהמשך ( כמו בחיים :D ) , אני "מאנך" ( הלחמת בדיל בעברית ) מאריכים ומבודד בעזרת בידוד מתכווץ , חוטי ההארכה שאני משתמש בהם היו במקור של מחברי רשת מחשבים ,

חחחחחחחחחחחח איןןן איןןן.. לא יעזור, הבדיחות שלך בכל רגע, בכל מצב, בכל שעה יצליחו לעשות לי חיוך :) :D

טוב ידידי היקר בוא נתחיל מזה שהכבל שהיה קודם על המנוע מיועד לפעולת משיכה,ולא דחיפה:)ויפה שהחלפתי חשוב ביותר בעיקר דו מנועי,לגבי הלחמות :rolleyes:אני מעדיף אישית מאריך מוכן בגודל המתאים, ואין שום בעיה למצוא כאלה,לגבי ברגי פלסטיק אם יש גישה אליהם אני מאבטח אותו,בצורה הבאה קודח בבורג 2 ממ ושם פין אבטחה,כמובן שהקדח הוא קרוב ביותר לנעילה הסופית שלו,שונא דבק חם,סיליקון,ודבקים למינהם אני לא סומך עליהם בלשון המעטה:):p ולצערי אין לנו ברירה אלה להישתמש בהם לרב!!חוץ מזה ניראה טוב מאוד!!

אחלה רעיון בנוגע לאבטחה. תמיד טוב ללמוד דברים חדשים. אהבתי =]

קובי פ.
02-22-2009, 04:54 PM
טמיר , אני שמח שאני מצליח להעלות חיוך על פניך , הרי בסך הכל החיים זה הדבר המצחיק ביותר שיש לנו , והכי מצחיק בכל העסק הזה שנקרא " חיים " זה שאף אחד לא יצא מזה חי .

אייל , זה לא שאני עושה משהוא בגלל ש-" אם זה לא יעזור אז זה בטח לא מזיק " .
אני עושה דברים שמנסיון שלי פשוט עובדים , ואכן אני דוגל בפשטות , ככל שאתה מסבך את המערכת אתה מגדיל את הסיכון לתקלות , יש מצבים שאתה חייב כל מיני מערכות כי בלי זה לא תקבל את התוצאה שרצית אבל זה לא המקרה , אכן בטיסן סקייל עסקינן שיגהץ את השמיים ואולי כמה " רול , לופ , ספליט , קובני , קצת הפוך וכדומה , אבל לא יותר:D . בכל אופן זה טיסן בסביבות ה 8 קילו עם 2 מנועים והביטחון צריך להיות המקסימום האפשרי , בלי פשרות , בלי הנחות ובלי "קיצורי דרך " .

3Disaster
02-22-2009, 05:14 PM
טמיר , אני שמח שאני מצליח להעלות חיוך על פניך , הרי בסך הכל החיים זה הדבר המצחיק ביותר שיש לנו , והכי מצחיק בכל העסק הזה שנקרא " חיים " זה שאף אחד לא יצא מזה חי .

.

נראה מצוין מר קובי...
אל תשכח לשים ספוגים בתחתית של מיכל הדלק (מבחוץ כמובן) ולחזק טוב טוב.

בקשר לציתות. כמה שזה נכון , ככה זה היה מצחיק!!!!

דניאל!

אייל_פ
02-22-2009, 05:29 PM
הי קובי,
אני מציק עם השאלות מפני שאני רוצה ללמוד ולהבין מה אנשים עושים ולא סתם להציק. השבוע שקלתי את המוסטנג שלי לפני סרוואים, אלקטרוניקה, סוללות, מערכת עשן ... והגעתי ל- 10 קילו. לכן מאוד חשוב לי להבין איזה גיבויים אנשים עושים ולמה, כדי להימנע מבעיות בטיסן שלי. אחרי כל ריסוק שאני רואה, אני מנסה להבין מה גרם לבעיה וכיצד אפשר היה למנוע אותו. האים נתקלת בבעיה שהיתה למישהו שהיתה יכולה להימנע אם היה מחבר שני חוטים במקביל לסרוו? (באמת חשוב לי לדעת)
נ.ב. מתי אתה מתכנן לסיים את הטיסן? אשמח להגיע לראות את ה- "טסט פלייט". בהצלחה בהמשך.

TazmanianDevil
02-22-2009, 05:36 PM
KISS צריך להיות ...
Keep It Simple & Smart
ולא Stupid...
פשטות צריכה לבוא גם בחוכמה...אבל כמו שיש תמיד, כמו בכל דבר, שני צדדים למטבע, אדם בצידקתו ידבוק ואין מה לעשות נגד רצון ויכולת, בסופו של דבר אתה הוא זה שמחליט מה טוב ומה לא טוב בשבילך, אנחנו סה"כ גורם משפיע, לטוב ולרע.
לך עם הלב שלך ומה שהאינטואיציה שלך אומרת לך, שתי השיטות מקובלות.

קובי פ.
02-22-2009, 05:54 PM
אייל , אני באלקטרוניקה של טיסנים לא הכי חזק , אבל החיוט זה לא אלקטרוניקה אלא חשמל , וכאן חוק אום עובד , לגבי מערכות בטיחות טיסה , יש לך בייד 2 מקצוענים חזקים מאוד בתחום ( רביבוס , ליאור .ז ) קבל את מה שהם אומרים לך כ- " אורים ותומים " ואני לא צוחק .

עדי תודה , ככל ישראלי ממוצע אני שואל אלף שאלות ובסוף עושה ההפך ממה שאמרו לי :D אל תשאל למה , .

בכל אופן חוקי מרפי עובדים , תאמינו לי בדקתי אותם , אפילו על חוקי מרפי הם עובדים .

3Disaster
02-22-2009, 06:18 PM
בכל אופן חוקי מרפי עובדים , תאמינו לי בדקתי אותם , אפילו על חוקי מרפי הם עובדים .

אני איתך!:D (לצערי. כי זה נכון)

אייל_פ
02-22-2009, 08:07 PM
תכלס קובי, מתי טסט פלייט? :)

קובי פ.
02-22-2009, 08:20 PM
הערכה גסה לקראת פסח

ליאור זהבי
02-23-2009, 04:24 AM
אני כבר מחמם אצבעות.

מרסלו גת
02-23-2009, 01:24 PM
אני כבר מחמם אצבעות.

אתה אל תחמם את האצבעות !!שום דבר לא עולה לאויר עד שאני מגיע:Dקובי אחי ראה הוזהרת!
וכל זאת למרות שאני המלצתי לך על אחי הצעיר שהוא מחמם את האצבעות:p:) שיעשה את הטסט!!

אני אמור להגיע בשבוע הראשון של אפריל,טמיר תגיד לו שמגיע לי שיחכו לי,תיקח לו את השלט

עד שאני בא:D:):p

קובי פ.
02-23-2009, 01:39 PM
מרסלו .
אתה בטסט פלייט אורח הכבוד מס' 1 , לא יהיה טסט בלעדיך http://smileys.smileycentral.com/cat/15/15_8_210.gif (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZRxdm427YYIL).

ליאור , אל תשכח להביא >>>>>>http://smileys.smileycentral.com/cat/28/28_1_19.gif (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZRxdm427YYIL).

פרוייליכים תפקידכם בכוח >>>>>>http://smileys.smileycentral.com/cat/3/3_4_102.gif (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZRxdm427YYIL).

אני בטח יהיה במצב הזה >>>>http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_1_46.gif (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZRxdm427YYIL)http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_1_28.gif (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZRxdm427YYIL)http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_1_30.gif (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZRxdm427YYIL)ו.... לא , אני לא לחוץ !!

http://www.smileycentral.com/sig.jsp?pc=ZSzeb112&pp=ZRxdm427YYIL (http://www.smileycentral.com/dl/index.jhtml?partner=ZSzeb112_ZRxdm427YYIL&utm_id=7920)

ליאור זהבי
02-23-2009, 01:40 PM
סגור העניין. רק סיים אותו כבר. :)

3DCrazy
02-23-2009, 01:59 PM
אני אמור להגיע בשבוע הראשון של אפריל,טמיר תגיד לו שמגיע לי שיחכו לי,תיקח לו את השלט

עד שאני בא:D:):p

יטופל כבודו:)

מרסלו גת
02-23-2009, 02:01 PM
סגור העניין. רק סיים אותו כבר. :)

אחי הצעיר תפסיק להלחיץ את הבחור שלא יעשה שטויות בבניה:D:D:Dקובי הרבה תודה על
הכבוד שנתתי לי :cool: טמיר אני לא אוהב שוקו,תביא וודקה \תפוזים עם הרבה קרח:):p
היי ליאור לפי החשבון שלי מתוכנן לך הרבה טסטים בפסח:D:eek::D:eek:

קובי פ.
02-23-2009, 02:10 PM
טוב , חוזרים לעבודה , קודם כל צינוריות להובלת חוטים , אני עושה אותם מנייר A4 רגיל מגולגל על צינורית בעובי הדרוש , פס דבק קל וזהו , אהה כן מודבק בתוך הכנף .
בעובי הצינורית שאני צריך בטיסן הוצאתי 3 צינורות מגליון נייר אחד

בתמונה מס' 1 : צינורית אלומינים , נייר A4 , אני משתמש בנייר שנשאר לי מהדפסות כושלות , לא זורק כלום .
תמונה מס' 2 : הצינורית מוכנה , שמתם לב שאני משתמש בדבק CA מהסוג הכי פשוט , אפשר גם דבק פלסטי לבן או צהוב או כל דבק נייר , לא עקרוני .
תמונות מס' 3 , 4 , 5 . הצינוריות מודבקות בכנפיים .
בתמונה 3 אתם רואים ליד הכנף חתיכת ספוג שבתוכה תקועים הברגים של הכנף , פשוט צבעתי להם את הראשים בצבע הכנף שלא יבלטו .

3Disaster
02-23-2009, 02:11 PM
אחי הצעיר תפסיק להלחיץ את הבחור שלא יעשה שטויות בבניה:D:D:Dקובי הרבה תודה על
הכבוד שנתתי לי :cool: טמיר אני לא אוהב שוקו,תביא וודקה \תפוזים עם הרבה קרח:):p
היי ליאור לפי החשבון שלי מתוכנן לך הרבה טסטים בפסח:D:eek::D:eek:

אתה רצני?!
אשכוליות פי אלף יותר טוב! ועל רד בול בכלל אין מה לדבר. חחח נביא לליאור יחמם את הגרון לפני.

קובי פ.
02-23-2009, 02:16 PM
דניאל השתגעת ???? אתה רוצה שליאור יטיס ככה >>http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_1_5.gif (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZRxdm427YYIL)והכל יראה לו ככה >>>>http://smileys.smileycentral.com/cat/10/10_7_6.gif (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZRxdm427YYIL)

"" לא שותים ונוהגים , אופסססס מטיסים ! ""

http://www.smileycentral.com/sig.jsp?pc=ZSzeb113&pp=ZRxdm427YYIL (http://www.smileycentral.com/dl/index.jhtml?partner=ZSzeb113_ZRxdm427YYIL&utm_id=7921)

ליאור זהבי
02-23-2009, 02:18 PM
תרשו לי לדאוג למה אני שותה לפני שאני מטיס ידידיי, בבקשה.

מרסלו גת
02-23-2009, 02:23 PM
תרשו לי לדאוג למה אני שותה לפני שאני מטיס ידידיי, בבקשה.

מניסיון שלי קפה שחור אם שתיים סוכר:):p ואתה דניאל לא אמור לדעת מה מערבבים:D:D

חוץ מדלק 96 עם 2% שמן ברור גבר צעיר,אני בכלל צריך לדבר עם אבא!!!:):p

ארז
02-23-2009, 06:06 PM
טוב , חוזרים לעבודה , קודם כל צינוריות להובלת חוטים , אני עושה אותם מנייר A4 רגיל מגולגל על צינורית בעובי הדרוש , פס דבק קל וזהו , אהה כן מודבק בתוך הכנף .
בעובי הצינורית שאני צריך בטיסן הוצאתי 3 צינורות מגליון נייר אחד

בתמונה מס' 1 : צינורית אלומינים , נייר A4 , אני משתמש בנייר שנשאר לי מהדפסות כושלות , לא זורק כלום .
תמונה מס' 2 : הצינורית מוכנה , שמתם לב שאני משתמש בדבק CA מהסוג הכי פשוט , אפשר גם דבק פלסטי לבן או צהוב או כל דבק נייר , לא עקרוני .
תמונות מס' 3 , 4 , 5 . הצינוריות מודבקות בכנפיים .
בתמונה 3 אתם רואים ליד הכנף חתיכת ספוג שבתוכה תקועים הברגים של הכנף , פשוט צבעתי להם את הראשים בצבע הכנף שלא יבלטו .

סתם הערה לנוחותך קובי - אתה יכול לאחר העלאת התמונות, לקבוע את מקום כל אחת מהן לכל אורך ההודעה, ככה שאתה יכול לתת תמונה רלוונטית מיד לאחר הטקסט המתייחס אליה וכו'.

ושאלה שמסקרנת אותי כבר זמן מה, הטיסן הזה הוגדר כמעין "טריינר" לרב-מנועי על ידך?
מה זה בדיוק אומר?
אתה הרי לא תתרגל באופן יזום טיסה עם מנוע אחד למשל, או תכוון למצב בו המנועים מושכים באופן שונה, אז מה בעצם יהיה מיוחד מבחינה זו של טריינר דו/רב מנועי?

קובי פ.
02-23-2009, 06:29 PM
ארז שלומות , אחרי שאתרגל אליו אני מתכוון להתחיל לתרגל נחיתות רק בשליטת זנב בלי לגעת במאזנות ,בשלב מתקדם יותר אני אשנה את הסטאפ ל-2 מנועים על ערוצים שונים ואכן נתרגל עליו ירידת מנועים , זה שאני משקיע בו לא אומר שלא אטיס אותו והכוונה כל שישי שבת אפשרי בלי פחד , אין לי שום כוונה לשמור אותו על מדף , בנוסף תוך כדי הזמן אני אחליף לסירוגין בין 4 המנועים שלי כך שכל אחד מהם יצבור שעות עליו וגם אני יצבור שעות על המנועים ואכיר אותם , בחייך ארז , זה סה"כ ARF .מה הרצינות הזאת :D.
בעזרת 2 אנשים יקרים לי מאוד ואני מדבר על ליאור וטמיר אני מתכוון ללמוד מה שאפשר על הטסת רב מנועי כי לכשיגיע זמנו של ה-B 24 לעלות לאוויר יהיה לי מספיק נסיון ( אני מקוה ומאמין ) להשתלט על המפלצת הזאת ו--כן גם ה-B 24 לא מתוכנן לעלות אבק ולטוס פעם ב..... , אלא כמה שאפשר , יש את הדשא בלטרון אז למה לא לנצל אותו :confused::confused:, אני רק מקווה שמחירי הדלק לא יעלו כי אחרת אני בפשיטת רגל ואתחיל לקבץ נדבות ( דלק ) מאנשים בשטח .לגבי התמונות , אנא בבקשה הסבר מפורט להדיוט ( לי כמובן )!!!

עריכה ........
ארז אם אלו כל ההערות שאני מקבל ממך - מצבי נפלא !!!! , כי לרוב אחרי הערה שלך אני מוריד לעצמי סטירה ואומר " איך לא חשבתי על זה "

ארז
02-23-2009, 06:34 PM
ARF SHMARF - אבל בכל זאת זה טיסן שרצוי שיאריך ימים לא?
סתם חשבתי שנסיונות כאלה לא חייבים על טיסן סקייל מושקע...

אפרופו הדשא בלטרון - זה לא מוגבל למנועי בנזין 50 סמ"ק ומעלה?

קובי פ.
02-23-2009, 06:45 PM
ארז טו-שיי .

הטיסן יחיה כמה שיחיה , זה מלמעלה כתוב !

אם נקח בחשבון 4 כפול 91 אז אני בטווח ה- 50 סמ"ק לא ? , בנוגע ל- B-25 אכן אני קצת קצר אבל נמצא איזה פתרון , אני גם מאמין שיהיה לו קשה להמריא מהדשא או לחילופין אצטרך להגדיל גלגלים .

כרגע בתכנון 3" קדמי ו 4" ראשיים , זה טיפ טיפה גדול ממה שנתנו בקיט אבל ראיתי בשירשורי חו"ל שכמעט כולם עוברים למידות האלו .

נו מישהו יכול להסביר לי איך אני עורך את התמונות לאורך ההודעה , שיטטטטט כולי מתגרד משיופי הפיברגלס האלו , יאללה למקלחת .

קובי פ.
02-26-2009, 10:24 PM
סוף שבוע טוב לכולם .
אני ממשיך בעידכוני ההרכבה .
אני בשלבי סיום של חצי כנף שמאלית , הרכבתי את כל הסרבואים , לינקים , פוש רוד והכל עובד פיקס , כמובן שהשלמתי את כל החיוט בכנף והלחמתי את הקונקטור בצד של הכנף .
אני ממש מאוכזב מרמת ההדבקות שנעשו בקיט , כל בסיסי המכסים של הסרבואים היו מודבקים בצורה ממש רשלנית כך שפירקתי אותם ( לחיצה קלה והם יצאו כמו לא היו מודבקים כלל ) והדבקתי הכל מחדש עם איפוקסי 6 שעות , בנוסף החלפתי את כל הלינקים , הורנים , הכל ממש איכות זבל , אני לא מבין איך מקצוענים ( טופ-פלייט ) מחברים הורן פלסטיק עם לינק פלסטי כמו של מנוע , פלסטיק מתחכך עם פלסטיק - לא טוב בכלל , החלפתי ללינק עם פין מתכת , בתמונות הבאות אני מראה איך אני מקבע את הלינק , הורן , פוש רוד וזרוע הסרבו שיעמדו ישר לסרבו ובלי חופש בכלל , מאוד חשוב שהתנועה מהסרבו תהיה ישרה לגמרי להורן כך שאין איבודי כוח והתנועה חלקה וישרה .
4825
4826

אני נאלצתי לחתוך את כיסוי המנוע כי עשיתי שינוי בהתקנת המנועים ולא יכלתי להרכיב אותו , אחרי ההרכבה הדבקתי את החתך עם איפוקסי ובד פיבר מאחור , בגמר התיקון לא רואים כלום .
4822

בתמונה האחרונה צילום משולב , הקונקטור של כל הכבלים ( שקע תקע כמו של מסך מחשב , השירטוט הוא של החיבורים והשתמשתי בפין כפול מה שנקרא " ליתר ביטחון " , בנוסף פטנט קטן לדבק מהיר , אני מקלף חוטי חשמל ישנים ומשתמש בבידוד של החוט כצינורית לדבק מהיר , לאחר השימוש פשוט מחליפים צינורית ( חוטים לא חסר ) .
4827

אני מקווה היום לסיים חצי כנף שמאל , לקח לי המון זמן , מלא אי דיוקים לתקן , אחד הדברים שממש הרגיזו אותי זה שבקיט סופקו ברגים קטנטנים עם ראש " אלן " אבל מפתח לברגים לא סופק , בכל המפתחות שיש לי ( 4 סטים קומפלט ועוד כ 50 בודדים בכל הגדלים ) לא מצאתי מפתח מתאים , זה ממש ראש סיכה , אני מחליף את כל הברגים האלו בבורג עם ראש " פיליפס " אבל זו כמות אדירה ( מעל 50 ברגים ) ואני ממש קצר בברגים , בחיי מפתח אלן ??????? כל כך קשה לשים !!!!

החצי השני ירוץ מהר מאוד כי הכל כבר מוכן בראש להרכבה ואני מקווה שלא יהיו " הפתעות " .

אייל_פ
02-26-2009, 10:47 PM
קובי, למחבר שהשתמשת, יש הבטחה?
הרעיון בטיסן כזה הוא שיצה כמה שיותר זול ותחרותי. לכן הציוד הזול שמתלווה איתו. אם היו מכניסים ציוד איכותי המחיר היה אחר לגמרי ולא בטוח שהיית מוכן לשלם אותו.

קובי פ.
02-26-2009, 11:00 PM
אייל , המחבר שהשתמשתי לחיבורי הסרבואים ?, בבוודאי , הוא ננעל עם 2 ברגי פלסטיק , בסיס הנקבה בגוף ישב על בסיס זוית ועם 2 ספייסרים פלסטיק ינעל הזכר בעזרת בורג .

3Disaster
02-26-2009, 11:04 PM
קוביייייייייי
ניראה מצויין! כמו שכבר אמרתי....אחלה רעיון של המחבר לכנפיים.
אייל, נראה לך שזה היה עובר את הסלקציה אצלי אם לא הייתה לזה הבטחה? אין סיכוי!!!

מחכה להמשך...:rolleyes:

ליאור זהבי
02-26-2009, 11:49 PM
קובי,

איפה משיגים קונקטורים כאלו, ומה מחירם ?

מרסלו גת
02-27-2009, 01:36 AM
הלן ידידי היקר מה קורה?קודם כל אהבתי את הרעיון של הקונקטורים,דבר שני אני מחזק את המילים של אייל על נושא הסקייל,נתתי לך קישור של הסיני למתקפלים ,במחיר מצחיק אני בטוח שזה יעשה
את העבודה נאמנה,בכל מיקרה נראה מדהים,תשאיר קצת פינישים שיהיה לי מה לעשות שאני מגיע:)

קובי פ.
02-27-2009, 01:41 AM
אהלן ליאור , לי במקרה היו כמה , הזכר זה ממסכי מחשב ישנים שאנשים זורקים היום , הנקבה זה מכרטיסי מסך ישנים שתהרגו אותי לא יודע למה שמרתי , הקיצר מחברי RS 232 TYP D שמוופיעים כ- 9 פין , 15 פין ו- 25 פין ניתן להשיג בכל חנויות ציוד אלקטרוניקה , מחיר כמה גרושים לזוג .

אם אתה רוצה יש לי של 9 פין , או 25 פין כמה זוגות ( זכר נקבה ) בשמחה אתן לך .

קובי פ.
02-27-2009, 11:00 AM
נראה לי שכל עבודה הכי קטנה הופכת להיות פרוייקט שלם , הרכבת הקאול על הבסיס המתפרק שלו בחוברת בתמונה זה נראה רק להניח את הקאול , חחחחח הצחיקו אותי , אין שום דרך לקבוע מרכוז הקאול על הבסיס , ללכת לפי העין לא מקובל עלי , אז החלטתי לבנות בסיס התקנה שיקבע את הקאול במרכז ציר המנוע , בהתחלה שירטטתי את קוטר הפתח של הקאול ומירכזתי אותו , ( במחשב כמובן ) הדפסתי את השרטוט והדבקתי אותו על דיקט , חתכתי ושייפתי את העץ שישב בדיוק במרכז הקאול ,
4844
שלב הבא , שמתי מגבלים שהקאול ישב באמצע של קדח ציר המנוע
4845

שלב הבא זה להרכיב את הכל ולמרכז את כל הסיפור ולהדביק את הקאול לבסיס המתפרק שלו , עכשיו אני בטוח שהכל ממורכז
4846
4847

רציתי להראות לכם עוד משהו , מאחר והמקום שלי צפוף מאוד לא היתה לי ברירה אלא למשכן את הכלים הכבדים שלי מתחת לשולחן , להוציא ולהכניס אותם כל פעם שובר את הגב , אז מכיסא שבור ישן פירקתי את הגלגלים , התקנתי אותם מתחת לדלת ארון ישנה והנה יש לי משטח נוסע להכניס ולהוציא כלים , קצת מסורבל אבל יעיל .

אהה כן הלילה התרגזתי על הברגי אלן הקטנים האלו ( זוכרים , בלי מפתח ) אז לקחתי מפתח אלן קרוב במידה ופשוט שייפתי אותו להתאמה , בהודעה הבאה כבר תראו את הברגים האלו , הם קיבלו צבע ומתייבשים עד להתקנה .

TazmanianDevil
02-27-2009, 11:04 AM
קובי אהבתי את הAVATAR שלך, יש לי גם אוסף תמונות כאלה בכמה ספרים. חוץ מזה שאני פריק של סיפרי פנטסיה שלא חסרים להם ציורים מדהימים.

העבודה כרגיל, מקצוענית!

קובי פ.
02-27-2009, 11:22 AM
עדי תודה , התמונה היא הקאבר מתוך אלבום מדהים של להקה שנקראת Nightwish .

יש קטע מציק בבניה שסיכת הכיוון המנוע הראשית יוצאת ממש קרוב ומתחת למשתיק וזה מתכון בטוח לחטוף כוויות :mad:.
אין לי כל אפשרות להפוך את זה , יצרן המנוע לא כל כך חשב פה , או אולי אני שהייתי צריך להפוך את הקרבורטור לפני כן , עכשיו מאוחר מידי ונחיה עם זה .

ארז
02-27-2009, 11:30 AM
קובי סבלנות ראויה להערכה :)

אתה מבין למה היה אצלי ARF שנתיים ולא הצלחתי להרכיב אותו?

אני פשוט רגיל לבנות ואח"כ לעשות גימור לטיסן, עוד לא מבין איך לוקחים טיסן עם גימור, ואז ממשיכים ובונים אותו :o

קובי פ.
02-27-2009, 12:08 PM
ארז , תודה על המחמאה !!
אני חושב שהרבה יותר קשה להרכיב ARF , ואתה יודע מה מסמנת ה-F .
מאחר והכל צבוע וגמור אין לך מקום לפיספוסים או ניסוי וטעיה כמו בבניה , פגעת פה בחלק , אבוד לך ( כמעט ) , בנוסף אין לי פה את מערכת הרגשות שיש לי עם טיסן שאני בונה מתכנית בלבד .

תראה , אני מאמין שזאת בניית ה-ARF האחרונה בחיים שלי ( אני מקווה ) הרבה יותר מהנה לבנות הכל מהתחלה ולעשות פינישים לבד .

סתם אנקדוטה , היום אישתי אמרה לי " הלוואי ואלי היית מתייחס כל כך ומקדיש כל כך הרבה שעות כמו לטיסנים .
אמרתי לה : " ביום שתלמדי לעוף ולעשות רעש של מנוע 4 פעימות תקבלי אותו היחס , אבל אם את רוצה בואי נתחיל בהרכבת שלט עליך !!:D.

נו טוב הלילה אני ישן בסלון .

מרסלו גת
02-27-2009, 12:17 PM
ארז , תודה על המחמאה !!
אני חושב שהרבה יותר קשה להרכיב ARF , ואתה יודע מה מסמנת ה-F .
מאחר והכל צבוע וגמור אין לך מקום לפיספוסים או ניסוי וטעיה כמו בבניה , פגעת פה בחלק , אבוד לך ( כמעט ) , בנוסף אין לי פה את מערכת הרגשות שיש לי עם טיסן שאני בונה מתכנית בלבד .

תראה , אני מאמין שזאת בניית ה-ARF האחרונה בחיים שלי ( אני מקווה ) הרבה יותר מהנה לבנות הכל מהתחלה ולעשות פינישים לבד .

סתם אנקדוטה , היום אישתי אמרה לי " הלוואי ואלי היית מתייחס כל כך ומקדיש כל כך הרבה שעות כמו לטיסנים .
אמרתי לה : " ביום שתלמדי לעוף ולעשות רעש של מנוע 4 פעימות תקבלי אותו היחס , אבל אם את רוצה בואי נתחיל בהרכבת שלט עליך !!:D

אחי לא צריך להרכיב עליהם שלט:mad:קיבלנו אותם אם שלט לפני החתונה,והם משדרות רק 2.4 :p:)

קובי פ.
02-27-2009, 12:32 PM
מרסלו ידידי , הבעיה שהן מחזיקות את השלט ביד , בעצם ב.....:D.

http://www.smileycentral.com/sig.jsp?pc=ZSzeb114&pp=ZRxdm427YYIL (http://www.smileycentral.com/dl/index.jhtml?partner=ZSzeb114_ZRxdm427YYIL&utm_id=7922)

3DCrazy
02-27-2009, 01:36 PM
מרסלו ידידי , הבעיה שהן מחזיקות את השלט ביד , בעצם ב.....:D.

http://www.smileycentral.com/sig.jsp?pc=ZSzeb114&pp=ZRxdm427YYIL (http://www.smileycentral.com/dl/index.jhtml?partner=ZSzeb114_ZRxdm427YYIL&utm_id=7922)

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חח :D

עדי תודה , התמונה היא הקאבר מתוך אלבום מדהים של להקה שנקראת Nightwish .

כ-ב-ו-ד לנייטוויש !
הייי, זה שאני שומע את השירים שאני שומע זה לא מונע ממני להעריץ ת'להקה הטובה הזאת :)

קובי פ.
03-02-2009, 12:20 PM
קודם כל תודה טמיר על ההיכרות שעשית לי עם nightwish , זה בנוסף לחינוך במוזיקה מזרחית שקיבלתי ממך , ככתוב :" מפי עוללים ינקתי תורה " .

טוב , בעצם סיימתי חצי כנף שמאל , קודם כל התמונות של הדמי מנוע , ישבתי שעתיים רק לתקוע ולהדביק את הסיכות שמדמות מוליכי שסתומים , את הדמי מנוע אני לא מרכיב בנתיים אלא רק אחרי גמר טיסות ההרצה , אני לא יודע כמה השפעה תהיה לזה על קירור המנוע אבל עוד חזון למועד .
4937 4938

גמרתי את כל ההכנות לקאול כולל מיקום סיכה , משתיק וכל הצנרת דלק
4939 49404941

טוב שלב הבא אני עובר לגוף ורק בסוף את הכנף השניה שלא ישעמם לי , אז זהו מנקים שולחן ומוציאים את הגוף .

קובי .

3Disaster
03-02-2009, 12:31 PM
קודם כל תודה טמיר על ההיכרות שעשית לי עם nightwish , זה בנוסף לחינוך במוזיקה מזרחית שקיבלתי ממך , ככתוב :" מפי עוללים ינקתי תורה " .

טוב , בעצם סיימתי חצי כנף שמאל , קודם כל התמונות של הדמי מנוע , ישבתי שעתיים רק לתקוע ולהדביק את הסיכות שמדמות מוליכי שסתומים , את הדמי מנוע אני לא מרכיב בנתיים אלא רק אחרי גמר טיסות ההרצה , אני לא יודע כמה השפעה תהיה לזה על קירור המנוע אבל עוד חזון למועד .
4937 4938

גמרתי את כל ההכנות לקאול כולל מיקום סיכה , משתיק וכל הצנרת דלק
4939 49404941

טוב שלב הבא אני עובר לגוף ורק בסוף את הכנף השניה שלא ישעמם לי , אז זהו מנקים שולחן ומוציאים את הגוף .

קובי .

קובי!
אין לי מילים! נראה מפשוט מצויין!

דניאל.

קובי פ.
03-02-2009, 12:36 PM
דניאל , תודה תודה !!

המחמאה מפיך שווה לי הרבה .

מרסלו גת
03-02-2009, 12:56 PM
אולי ידידי היקר תשים איזה תומך למנוע \סטנד מקלקר, או בכלל סטנד לעבודה נורמלית,ולא גלילי נייר טואלט:):pאתה לא חושב שראוי לטיסן הזה תודה איש יקר!!!!!

בשמחות מרסלו:cool:

קובי פ.
03-02-2009, 01:09 PM
מרסלו , אתה לא חושב שלנייר טואלט יש עבודה קדושה גם ככה , תאר לך כמה היה שורף לך ב*** אם לא היה המוצר הנפלא הזה , בנוסף , אני עושה עימו חסד ונותן לו עוד קצת חיים לפני המפגש הבלתי נמנע :D:D.
ברצינות מרסלו , אף סטנד נורמלי לא היה עושה את העבודה בכזאת עדינות בלי לפגוע במונוקוט .

ובעוד קצת רצינות , זה מה שהיה לי תחת היד באותו הרגע .

asafh1
03-02-2009, 03:55 PM
איזו סבלנות , חבל על הזמן כל הכבוד , לא חשבתי שב ARF הזה יש כול כך הרבה עבודה .
כמה זמן אתה עובד על הבניה הזו ?

קובי פ.
03-02-2009, 04:10 PM
אסף , סבלנות יש לי ובעיקר קיבלתי אותה מגידול 4 זוועטוטים שגדלו לתפארת , בכל אופן המסע עוד לא הסתיים .
את הבניה עצמה התחלתי ב-15 לחודש שעבר כך שתעשה חשבון לבד , אכן יש הרבה עבודה בעיקר משום שעשיתי שינויים קלים כמו הרכבת מנועים שונה ותוספת של כמה דברים קטנים .

תאריך הסיום המשוער הוא סוף החודש הזה ואולי תחילת החודש הבא .

סה"כ ולמרות שזה רק ARF יש המון עבודה עליו ואני מאוד מקווה שבסופו של תהליך הוא גם יטוס טוב .

ארז
03-02-2009, 05:50 PM
...את הדמי מנוע אני לא מרכיב בנתיים אלא רק אחרי גמר טיסות ההרצה , אני לא יודע כמה השפעה תהיה לזה על קירור המנוע אבל עוד חזון למועד ...

אני מייעץ לך בחום (תרתי משמע :D) לא לוותר על מנועי הדמי.

בשבילך זה אולי מנוע דמי, בשביל המנוע זה cooling baffle ואי התקנתו יכולה בהחלט להוביל לקירור מופחת של המנוע.
מה שנראה לך כפתח גדול מקדימה, לא בהכרח ימלא את חלל המנוע באוויר קירור, לכן רצוי מאד מאד להתקין את הדמי האלה.

קובי פ.
03-02-2009, 06:07 PM
תודה ארז , מה שהבנתי ממך שבעצם הדמי מנוע ינתב לי את האוויר לכיוון המנוע ויקרר יותר טוב , אני מוסיף כאן תמונה מהחוברת שבה היצרן משאיר לשיקול דעתי האם להוסיף את 2 החריצי קירור בחזית הקאול או לא , מה אתה אומר , האם 2 החריצים הקטנים שבתמונה יוסיפו לקירור ?

ארז
03-02-2009, 07:55 PM
בעיות קירור נוצרות כאשר אין זרימה סביב המנוע.

הזרימה נפגעת כאשר (בין היתר) שטח הכניסה גדול משטח היציאה של אוויר הקירור (שטח היציאה צריך להיות גדול יותר משטח הכניסה היות ואוויר חם מתפשט כידוע).
זה אומר שיש (א) לדאוג לשטח יציאה גדול יותר ו/או (ב) להקטין את שטח הכניסה.
מנוע דמי למעשה מקטין את שטח הכניסה (ואז שטח היציאה גדול יותר ממנו) ומוודא שהאוויר שנכנס עושה זאת מול הצילינדר.
אחרת זה אמנם נראה כאילו יש כניסה גדולה לאוויר קירור בחזית, אך בפועל מעט מדי אוויר באמת יזרום דרך בית המנוע ולכן לא יהיה די קירור (תהיה סטגנציה של אוויר בכניסה ואוויר פשוט יזרום בחוץ ויקיף את בית המנוע, ללא כל קירור של המנוע).

הפתחים הקטנים ממוקמים נכון, רק שאני הייתי מחברם לכלל פתח אחד.

3Disaster
03-02-2009, 10:05 PM
תודה ארז , מה שהבנתי ממך שבעצם הדמי מנוע ינתב לי את האוויר לכיוון המנוע ויקרר יותר טוב , אני מוסיף כאן תמונה מהחוברת שבה היצרן משאיר לשיקול דעתי האם להוסיף את 2 החריצי קירור בחזית הקאול או לא , מה אתה אומר , האם 2 החריצים הקטנים שבתמונה יוסיפו לקירור ?
גם אני הייתי ממליץ לך לשים את המנועי דמה. אבל לא נראה לי שכדי לפתוח את שני החריצים הללו מקדימה. נראה שמספיק לפתוח איך שזה נראה רק ממול המנוע. אוויר בין כה וכה יגיע לכל הצילינדר ויצא.
אם אני זוכר נכון היחס של הפתח יציאה שלך לאומת הפתח כניסה הוא מצויין (אם אני זוכר נכון את מה שראיתי.)

דניאל.

מרסלו גת
03-03-2009, 02:01 AM
בקיצור קובי ידידי היקר אחרי שהינו עם נייר טואלט:)נהיה רגע רציניים ולחדד את הדברים של
ארז וכמובן ,דניאל, פתח היציאה צריך להיות פי 3 מפתח הכניסה ככה זה במנועי בנזין ואני לא רואה
סיבה שזה לא יהיה במנועי ניטרו,כמובן מדובר אך ורק כאשר המנוע "קבור"בתוך קאוול של הטיסן
אני רואה לפי התמונה שצלעות קירור המנוע קצת בולטות מהקאוול,בקיצור אחינו אני בעד כמה שיותר
לתת זרימת אויר למנוע,אני תמיד עשיתי במטוסים שלנו תעלות שמכוונות את האויר אל ראש המנוע
ושמרתי על היחס +-:)ותנסה להוציא את שיקול היופי במקרה הזה!!!;)ואני יודע שקשה:rolleyes:

קובי פ.
03-05-2009, 07:19 AM
טוב אנחנו ממשיכים .
קודם כל על הסוללה שלי , זאת היתה בעברה סוללת גיבוי של מחשב נייד שהחזיר את נשמתו לבוראו .
פעם אחרונה שטענתי אותה היתה לפני איזה חודשיים , חיברתי לה מנורה 12 וולט 10 אמפר של רכב ובדקתי את הסוללה ככה כמו שהיא , אחרי שעה עבודה עדיין לא הראה שום שינוי עובד כרגיל , חיברתי את כל הסרבואים בטיסן ובדקתי הכל עובד חזק מאוד , עכשיו הכנסתי אותה לטעינה איטית ( יש לי מטען מבוקר , טעינה 100 מליאמפר ל- 8 שעות ) אחר כך אבדוק שוב במשך שעה עם המנורה והסרבואים .
הסוללה היא 6 וולט , 5 אמפר שעה , הבעיה היחידה הדבר הזה שוקל 350 גרם , לא נורא זה יהיה המשקולת איזון שלי .
5014

הכנתי את כל החיווט בגוף כולל הקונקטורים הגדלתי את הפתחים שהכל יתאים במקומו , צבעתי את פנים הקוקפיט .
501550165017

או קיי התקנתי את המקלט ואת צינורות האנטנות , המקלט יושב על סקוטש כך שתמיד אפשר לפרק אותו בלי בעיות .
5018
זהו אני עובר לסיים את החרטום כולל החופות .

מרסלו גת
03-05-2009, 12:45 PM
טוב אנחנו ממשיכים .
קודם כל על הסוללה שלי , זאת היתה בעברה סוללת גיבוי של מחשב נייד שהחזיר את נשמתו לבוראו .
פעם אחרונה שטענתי אותה היתה לפני איזה חודשיים , חיברתי לה מנורה 12 וולט 10 אמפר של רכב ובדקתי את הסוללה ככה כמו שהיא , אחרי שעה עבודה עדיין לא הראה שום שינוי עובד כרגיל , חיברתי את כל הסרבואים בטיסן ובדקתי הכל עובד חזק מאוד , עכשיו הכנסתי אותה לטעינה איטית ( יש לי מטען מבוקר , טעינה 100 מליאמפר ל- 8 שעות ) אחר כך אבדוק שוב במשך שעה עם המנורה והסרבואים .
הסוללה היא 6 וולט , 5 אמפר שעה , הבעיה היחידה הדבר הזה שוקל 350 גרם , לא נורא זה יהיה המשקולת איזון שלי .
5014

הכנתי את כל החיווט בגוף כולל הקונקטורים הגדלתי את הפתחים שהכל יתאים במקומו , צבעתי את פנים הקוקפיט .
501550165017

או קיי התקנתי את המקלט ואת צינורות האנטנות , המקלט יושב על סקוטש כך שתמיד אפשר לפרק אותו בלי בעיות .
5018
זהו אני עובר לסיים את החרטום כולל החופות .

יופי ניראה מדהים,וגם נהית בנאדם הנחת את הגוף על סטנד;):)לשם שינוי,או שגמרת את הנייר טואלט איפו שחייו אמורים להיגמר!!!!:D

רוי שיבר
03-05-2009, 12:56 PM
יופי ניראה מדהים,וגם נהית בנאדם הנחת את הגוף על סטנד;):)לשם שינוי,או שגמרת את הנייר טואלט איפו שחייו אמורים להיגמר!!!!:D
חחחחח

קובי פ.
03-05-2009, 02:59 PM
מרסליקו , הנייר חזר ליעודו המקורי , אתה יודע באידיש יש " ברכה " שאומרת : " שתחיה כמו נייר טואלט , שתסותבב כל הזמן עם המקל תקוע לך ב**ת , שיגזרו ממך כל פעם חתיכות וינגבו בהם , ואחר כך יזרקו לאסלה " , נו טוב שפה עשירה בדימויים האידיש מציע בחום לכל ה"אשכנזים " לקרוא קצת שלום עליכם , יש בסיפורים שלו מלא כאלו "ברכות" , ולא ידידי היקר באמת שהכוונה לא אליך , סתם עלו בי מחשבות עקב השיחה על הנייר טואלט ( או יותר נכון " נייר תועלת " ) .

לגבי הסטנד , נו בגללך הוא יצא מהבויידם .

קובי פ.
03-16-2009, 08:37 AM
טוב חברים הגוף כמעט גמור , לאחר בדיקות רבות לא מצא חן בעיניי הקונקטור ששמתי אז החלפתי אותו ליותר מסיבי , כמו כן שיניתי את הסטאפ של הסרבואים לפי השרטוט המצורף , כמובן שכל החיוט הוחלף כמה פעמים עד שהגעתי לתוצאה הרצויה .
526752685270

בזנב בהגה גובה שמתי בוליניקים של מסוק ולא החרטא שהם סיפקו לי , בבדיקות יצא יופי בלי חופש בכלל .
52705271

אני ממשיך עם הכנף השניה כי הסרבואים להגה הכיוון עוד לא הגיעו , כנ"ל הגלגלים , לגבי בובות הטייס , מה שסופק עם הקיט אלו חתיכות דיקט שעליהם מדביקים את תמונת הטייסים , לא כל כך מוצא חן בעיניי , מצאתי כבר 2 בובות נורמליות יחסית אני מחפש עוד אחת , נראה מה נמצא .

josefvs
03-16-2009, 08:49 AM
איזה גודל בובות אתה צריך?

קובי פ.
03-16-2009, 09:02 AM
אהלן יוסי , מה שאני צריך זה בערך 7 עד 7,5 ס"מ גובה רק ראש וחצי גוף עליון , כמובן תואם לתקופה .
יש לי את הבובה ששיפצתי למקלען האחורי .

eitui
03-16-2009, 09:10 AM
קובי תזהר מהבובות טייס שתקבל מיוסי , תראה איזה טייס הוא הביא לי ;)

5274

אייל_פ
03-16-2009, 12:00 PM
יוסי, למחברים שהשתמשת אין נעילה. אתה לא חושש שמהרעידות העסק יתפרק?

קובי פ.
03-16-2009, 01:14 PM
אייל , אם הכוונה היא אלי אז יש נועלים למחברים , אפילו נעילה עם ברגים .

מרסלו גת
03-16-2009, 05:49 PM
טוב חברים הגוף כמעט גמור , לאחר בדיקות רבות לא מצא חן בעיניי הקונקטור ששמתי אז החלפתי אותו ליותר מסיבי , כמו כן שיניתי את הסטאפ של הסרבואים לפי השרטוט המצורף , כמובן שכל החיוט הוחלף כמה פעמים עד שהגעתי לתוצאה הרצויה .
526752685270

בזנב בהגה גובה שמתי בוליניקים של מסוק ולא החרטא שהם סיפקו לי , בבדיקות יצא יופי בלי חופש בכלל .
52705271

אני ממשיך עם הכנף השניה כי הסרבואים להגה הכיוון עוד לא הגיעו , כנ"ל הגלגלים , לגבי בובות הטייס , מה שסופק עם הקיט אלו חתיכות דיקט שעליהם מדביקים את תמונת הטייסים , לא כל כך מוצא חן בעיניי , מצאתי כבר 2 בובות נורמליות יחסית אני מחפש עוד אחת , נראה מה נמצא .

אחי היקר הסרוואים אמורים לנחות בימים הקרובים,תהיה בקשר אם דין,הגלגלים הוזמנו גם כן
וזה לדעתי יגיע איתי לארץ:)זהו לבינתיים עם יש צורך בעוד משהו תודיעי לי!!!

קובי פ.
03-17-2009, 04:35 PM
או קיי , מרפסת החרטום והחופה הקדמית כולל עמדת המקלען הקדמי מוכנה , את החופה אני אחבר עם ברגים כמובן כדי שאוכל לפרק מתי שצריך , מתחת למרפסת הכנתי מקום לסוללות במידה ובאיזון הסופי הם יצטרכו להיות ממש בחרטום , את מקלעי הצד והמקלעים העליונים אני ארכיב בסוף העבודה , אני מסיים את החיוט ועובר לכנף השניה , רואים את האור בקצה ה.....

ארז
03-17-2009, 09:33 PM
איזה דגם Airfix גדול קובי :D

תגיד - לא רצוי קני מקלעים פריקים לטובת שינוע בטוח?

יאללה נו כבר, תחזור למה שאתה יודע לעשות כל כך טוב ;)

קובי פ.
03-18-2009, 01:33 AM
ארז ,קודם כל תודה על המחמאה :).

לגבי ה-B24 שממש תקוע כרגע עקב חוסר ב $$$ לקניית מערכת מתקפלים ראשיים , מצאתי משהו בסיסי מאוד סיני כמובן שיעמוד בעומס עד 30 ק"ג אבל עקב מצב כלכלי "" נפלא "" כרגע אין באפשרותי לרכוש אותו ובגלל זה כל בניית הכנפיים מתעכבת לי אני לא יכול לבנות את מרכז הכנף בלי לתכנן ולחתוך מראש את מיקום המתקפלים , הקיצער , תקוע בגדול .
אחד החסרונות הגדולים של בניית פרוייקט מפלצתי הוא שכל דבר הוא יקר בצורה מפחידה ואין בעצם אביזרים סטנדרטיים שניתן לרכוש , חלק מהלמידה שלי זה שכנראה אני לא אכנס יותר לפרוייקטים גרנדיוזים אלא דברים הרבה יותר סבירים , שמישים , מהנים , ובמסגרת האפשרויות שלי , עדיין אנחנו מאוד רחוקים מלהיות " אמריקה " .

כנראה הייתי צריך סטירה גדולה כדי להעמיד את האגו שלי בקו אחד עם היכולות האחרות שלי ;).

בכל אופן אני מאמין שהבניה תימשך בקרוב עד לסיום המיוחל , אני לא מסוגל לראות פרוייקט לא גמור .

לגבי ה " AIRFIX " קלעת 100% בהגדרתך , כל החופה הקדמית מתפרקת לשינוע , המצלמה שלי כל כך "טובה" שאנני יכול לצלם תקריב אבל המקלע בעצם מחובר עם 2 גומיות ונע חופשי על הבסיס כך שאין סכנת פגיעה וגם יש אפשרות לכוון אותו על כל מיני מזיקים :D:D:D.

ארז
03-18-2009, 06:56 PM
...אחד החסרונות הגדולים של בניית פרוייקט מפלצתי הוא שכל דבר הוא יקר בצורה מפחידה ואין בעצם אביזרים סטנדרטיים שניתן לרכוש , חלק מהלמידה שלי זה שכנראה אני לא אכנס יותר לפרוייקטים גרנדיוזים אלא דברים הרבה יותר סבירים , שמישים , מהנים , ובמסגרת האפשרויות שלי , עדיין אנחנו מאוד רחוקים מלהיות " אמריקה " .

כנראה הייתי צריך סטירה גדולה כדי להעמיד את האגו שלי בקו אחד עם היכולות האחרות שלי ;).

...:D:D:D.

תשמע, אני לא יודע למה כוונתך ב"אמריקה" אבל כמי שנמצא בקשר שוטף עם כמה טיסנאים שם, אני יכול "להרגיע" אותך שזה לא בהכרח מה שאתה חושב, או יותר נכון "כבר לא".
את המיתון הם מרגישים היטב.
עלויות פריטים בחנויות תחביב עלו משמעותית מאד, צמצום והידוק החגורה מורגשים היטב, וממש לא כולם מטיסים טיסני מגה-דולר שמגיעים לשטח ההטסה על גבי נגרר נושא-מטוסים.

ממה שמספרים לי, ההיפך לחלוטין.

מעבר לכך, אני לא רואה מה יש להשיג ב"פרויקט גרנדיוזי", למעט קצת תמונות בפורומים הרבים (רבים מדי?) שיש כאן, קצת קריאות התפעלות מגולשים אחדים למראה הצהרות ההון המצולמות, אבל מה נותר אז למעט הרבה כאבי ראש, בטן, וכיס?

כן ה"גדולים" טסים "יותר טוב" ומרשימים יותר, אבל זה לא שחור/לבן, יש הרבה גווני אפור וצבע באמצע.

כל החוכמה היא להתאים את הכל למצב, לרצון, וליכולות (אישיות וכספיות) של כל אחד, ולמקסם את ההנאה מכך.
כבר ראיתי יותר מדי פרויקטים שהחלו בקול תרועה מבלי שחשבו על יותר מאשר השלב הראשון-שני שלהם, והיכן הם היום? ועד מתי?

נכון, הקטע של האגו חזק (מדי?) אצל רבים (מדי?) והפרסום ברשת רק גורם להעצמה של ההיבט הזה, אלא אם כן אתה דואג/מסוגל להישאר בשליטה ולא לאבד אותה.

אני כנראה במיעוט אנכרוניסטי,אבל עדין חושב שזה רק תחביב לשם הנאה ותו לא.
רק ביום שישי האחרון אמר לי אחד המבקרים בשטח ההטסה שלנו "אתה רציני אתה" ולכך השבתי ב-"לא, אני ממש לא רציני, זה אך ורק תחביב, הצד הרציני שלי נמצא בכלל במקומות אחרים שאתה לא רואה".

אני מקפיד לאזן בין היכולות בבניה והטסה, היכולות הכספיות, ומידת הזמן הפנוי שיש לי לתחביב (והוא בהחלט לא כמו אצל פנסיונר), וזאת מול העובדה שאני נהנה לבנות ולהטיס, ומטוסים רבים מאד ושונים מאד.
התוצאה? אני נהנה לבנות ולהטיס, אני לא עובד 5 שנים על טיסן אחד, אני לא פושט את הרגל בגלל התחביב, ונהנה כבר אמרנו?

כמה פשוט, אבל לעיתים גם כמה מסובך וקשה...

TazmanianDevil
03-19-2009, 12:47 AM
תשמע, אני לא יודע למה כוונתך ב"אמריקה" אבל כמי שנמצא בקשר שוטף עם כמה טיסנאים שם, אני יכול "להרגיע" אותך שזה לא בהכרח מה שאתה חושב, או יותר נכון "כבר לא".
את המיתון הם מרגישים היטב.
עלויות פריטים בחנויות תחביב עלו משמעותית מאד, צמצום והידוק החגורה מורגשים היטב, וממש לא כולם מטיסים טיסני מגה-דולר שמגיעים לשטח ההטסה על גבי נגרר נושא-מטוסים.

ממה שמספרים לי, ההיפך לחלוטין.

מעבר לכך, אני לא רואה מה יש להשיג ב"פרויקט גרנדיוזי", למעט קצת תמונות בפורומים הרבים (רבים מדי?) שיש כאן, קצת קריאות התפעלות מגולשים אחדים למראה הצהרות ההון המצולמות, אבל מה נותר אז למעט הרבה כאבי ראש, בטן, וכיס?

כן ה"גדולים" טסים "יותר טוב" ומרשימים יותר, אבל זה לא שחור/לבן, יש הרבה גווני אפור וצבע באמצע.

כל החוכמה היא להתאים את הכל למצב, לרצון, וליכולות (אישיות וכספיות) של כל אחד, ולמקסם את ההנאה מכך.
כבר ראיתי יותר מדי פרויקטים שהחלו בקול תרועה מבלי שחשבו על יותר מאשר השלב הראשון-שני שלהם, והיכן הם היום? ועד מתי?

נכון, הקטע של האגו חזק (מדי?) אצל רבים (מדי?) והפרסום ברשת רק גורם להעצמה של ההיבט הזה, אלא אם כן אתה דואג/מסוגל להישאר בשליטה ולא לאבד אותה.

אני כנראה במיעוט אנכרוניסטי,אבל עדין חושב שזה רק תחביב לשם הנאה ותו לא.
רק ביום שישי האחרון אמר לי אחד המבקרים בשטח ההטסה שלנו "אתה רציני אתה" ולכך השבתי ב-"לא, אני ממש לא רציני, זה אך ורק תחביב, הצד הרציני שלי נמצא בכלל במקומות אחרים שאתה לא רואה".

אני מקפיד לאזן בין היכולות בבניה והטסה, היכולות הכספיות, ומידת הזמן הפנוי שיש לי לתחביב (והוא בהחלט לא כמו אצל פנסיונר), וזאת מול העובדה שאני נהנה לבנות ולהטיס, ומטוסים רבים מאד ושונים מאד.
התוצאה? אני נהנה לבנות ולהטיס, אני לא עובד 5 שנים על טיסן אחד, אני לא פושט את הרגל בגלל התחביב, ונהנה כבר אמרנו?

כמה פשוט, אבל לעיתים גם כמה מסובך וקשה...

מילים כדורבנות.

קובי פ.
03-31-2009, 08:52 AM
טוב קודם כל ארז , אני מסכים עם כל מילה שכתבת וכנראה שלמדנו משהו רק מעניין שהלמידה באה רק אחרי שכבר אנחנו בתוך הפרוייקטים הגרנדיוזים שלנו ואני לפחות מתכוון לסיים אותו , מה שכן ההשכלה הזאת היא יקרה להנביז !! .

נחזור ל- AIRFIX :D , אז היום סוף סוף הורכבו הכנפיים על הגוף , הדבר הזה גדול מאוד ובעצם סגר לי את הסלון , נשארו לי בגוף רק המקלעים העליונים , מקלעי הצד הקדמיים והאחוריים , תא הטייס וקצת פינישים סמלים ומדבקות , ככה זה נראה בנתיים , אה כן , גלגלים שלא הגיעו והסרבואים להגה כיוון .
5679 5680

בתמונות הבאות תראו את המכשיר לכיוון פתיחת מדפים שבניתי , מד מעלות ב 3 שקל וכל היתר מכל מיני פיצ'יפקעס שיש לי .
אני מכוון את המדפים לפתיחה כפולה עם המפסק הכפול במשדר , פעולה ראשונה 10 מעלות ופעולה שניה 20 מעלות , אני חושב ש 20 מעלות פתיחה למדפים זה המון ובנחיתה יספיקו בהחלט 10 מעלות בלבד אבל את זה נראה כבר בשטח , זהו היום אני בונה שולחן להרצות כי אני רוצה להפעיל את המנועים כמה שעות טובות , יש לי 18 ליטר דלק רק להרצות וצריך לגמור אותו חחחחחחח
5682 5681

TazmanianDevil
03-31-2009, 08:57 AM
קובי אין מילים...הוא פשוט יפיפה!
ARF לא ARF מה זה משנה, ההשקעה הגדולה ניכרת לפי התמונות שאתה שולח...
עבודה יפה, נקיה ומיקצועית!
דרך...הוא בא גם עם כל המיקלעים? או שהיית צריך להוסיף אותם כקיט נפרד?

תמשיך.

קובי פ.
03-31-2009, 09:04 AM
עדי , קודם כל תודה , איך כתב ארז " AIRFIX " הכל כלול בקיט לא כולל אלקטרוניקה והגלגלים הם לא ברי שימוש אבל כל היתר יש .

בנוגע להרצת מנוע , מנסיוני האישי ( רק כ- 40 שנה ) אני מריץ מנוע בשיטה אחת בלבד והיא נקראת " הוראות יצרן " לא שמאלה ולא ימינה אך ורק על פי ההוראות של היצרן , מי שייצר את המנוע כבר בדק וניסה הכל ומה שהוא כותב זה מנסיון ואני מכבד את זה , מה אגיד לכם , עד היום לא פיספסתי ויש לי מנועים בני 30+ שעדיין עובדים בלי בעיות בכלל , ופה אני מקווה שסגרתי את הנושא הזה !

אייל_פ
03-31-2009, 02:28 PM
קובי, נראה מצויין. :) מחכים לטסט.

3DCrazy
03-31-2009, 03:12 PM
איי איי איזה בונבון !!
אולי השבוע נקפוץ לעבודת פיקוח קטנה :D

יאללה תן בגז !

ליאור זהבי
03-31-2009, 03:35 PM
אז מתי הטסט המיוחל צפוי ?

3Disaster
03-31-2009, 08:23 PM
וואי קובי!! נראה מצויין:)

snowflake
03-31-2009, 10:57 PM
אבחנה ראשונה בפורום בין בניה להרכבה. קבל ח"ח.

קובי פ.
04-01-2009, 04:06 AM
גדי שלום רב , אכן גם אני רואה הבדל גדול בין " בניה ", ל-"הרכבה" .
זה לא שבהרכבה יש פחות עבודה אבל הכל פה שונה כי כל החלקים קיימים צבועים או מצופים וזה דורש הרבה יותר תשומת לב על היכן אתה מניח את החלקים והקפדת יתר על עבודה עם ידיים נקיות , כל פיספוס כאן כמעט ולא ניתן לתיקון ואי לכך הזמן שזה לוקח למדוד כל דבר כמה פעמים ולבדוק כל קידוח כמה פעמים לפני שלוקחים מקדחה ביד , אכן ביצעתי שינויים אבל לא יראו אותם , בסה"כ הקיט סביר אך לא יותר .

האמת אני יותר נהנה מבניה טהורה שבה הכל נבנה בידיים שלי וכל ההתמודדות היא עם היצירה ופתרון בעיות של מערכות מכניות , אתה מוזמן לשירשור הבניה שלי ששם הכל מתחיל מ 0 ושם כרגע אני קצת תקוע אבל נעבור את זה .
http://www.planesandmodels.co.il/forums/showthread.php?t=567

בכל אופן תודה .

eitui
04-01-2009, 02:05 PM
יפה קובי יפה , רואים שהברקת את הרצפה לקראת פסח :).
סתאאם , נראה 10 הטיסן !

קובי פ.
04-04-2009, 12:07 AM
ליאור , מיוחל שיתבצע בחול המועד פסח , מתי בדיוק , נתאם את זה !

איתן , גם התריסים והרבה יותר עברו הברקה ( כאילו כל השנה לא מנקים ) - תודה .

היום לקחתי הפסקה מאישתי והנקיונות והרבצתי יום הרצות ל 2 מנועים ( אחד כבר הרצתי לפני כמה חודשים ) כך שבעצם נשאר עוד מנוע אחד להריץ , היה יום אחלה מ-9 בבוקר וכמעט עד 4 אחרי הצהריים עם הפסקות , הלכתי ממש עם הוראות היצרן שאומרות רבע שעה עבודה על כ 6000 סל"ד ורבע שעה מנוחה ואני חייב לציין שהמנועים האלו ממש קלים בהנעה , נגיעה קלה בפרופ והמנוע עובד , לוקח איזה 2 מיכלים ראשונים עד שהעבודה מתייצבת אבל אחר כך ממש תענוג , וכמו שאמרתי 4 פעימות רעש מגניב , לגבי צריכת דלק המנועים האלו ממש לא שתיינים , מיכל 400 CC כמעט חצי שעה עבודה בהרצה ( זה אומר בעבודה רגילה הצריכה עוד יורדת ) .
573257335735
משגיח כשרות ומפקח כללי .
5734

והאחרונה שתבינו למה הוא ברח אלי לגג ומה עושים בפינת עבודה שלי כשאני בגג מריץ מנועים , ואחר כך אני לא מבין למה כל הזמן מלוכלך אצלי .
5736

הלילה אתחיל לסיים באופן סופי את הרכבת המנועים בכנפיים כולל כל הצנרת סגירת ברגים עם לוקטייט בדיקות סופיות והתחלת איזון , בקיצור , ישורת אחרונה , הערכה - יומיים עד שלושה הכל גמור , חסרים כמה דברים קטנים שנשלים השבוע אי"ה .

TazmanianDevil
04-04-2009, 01:15 PM
Pro!!!
What fuel are you using for the RCV's

קובי פ.
04-04-2009, 09:15 PM
אהלן עדי .

להרצה אני השתמשתי ב 3 מיכלים הראשונים בדלק שהכין לי אולינקי שזה על פי דרישתי 80/20 עם חלוקה 12/8 בין שמן סינטטי לשמן קיק בלי טיפה אחת של ניטרו .

במיכל האחרון כבר השתמשתי בדלק שאני קורא לו " איכסה ירוק " עם 10% ניטרו שזה מה שהיצרן המליץ .

TazmanianDevil
04-04-2009, 10:05 PM
מעניין...אתה לוקח אותנו למחוזות אחרים.

קובי פ.
04-04-2009, 11:17 PM
עדי אני קצת כבד , לא הבנתי את תגובתך , אנא , פרט ,נמק , הסבר .

TazmanianDevil
04-04-2009, 11:30 PM
לחיוב חבר לחיוב...תמיד לחיוב.
קודם הכתבה היפה שהכנת פה על המנועים המדהימים הללו ועכשיו סוף סוף אנו רואים אותם עובדים.
זה נראה לי בכל מקרה עולם אחר לגמרי כי שיטת העבודה שלהם אומנם דומה אך שונה בתכלית ולכן הדלק מין הסתם יהיה שונה.
טוב לראות את ההשקעה והחשיבה...זה כיף.

קובי פ.
04-05-2009, 02:07 AM
עדי , כל היופי במנועי RCV זה שהם עובדים עם כל הדלקים הרגילים וכמה שאני יודע הם עובדים כרגע על פיתוח מנועי בנזין באותה השיטה , המנועים ממש מדהימים בחלקות העבודה שלהם , וצריכת הדלק ממש מצחיקה , המנוע מאוד חזק , לא מהיר כל כך סה"כ 9000 סל"ד אבל לסקייל מי צריך יותר .

המנועים שבחרתי הם מדגם CD שזה ממש נראה כמו מנוע רגיל , יש להם גם את סדרת SP השטוחים אבל איתם אין לי נסיון ולפי מה שקראתי בפורומים אחרים הם לא כל כך מוצלחים , בכל אופן לדעתי , מה שיש לי ביד הוא מוצר מעולה , נראה אותו באוויר בקרוב , אינשאללה .

אני תמיד חיובי , אפילו השלילי אצלי הוא חיובי - זה בכללי .

מרסלו גת
04-05-2009, 08:12 AM
טוב אחינו מילאת 10 דפים בשרשור:p:),יאלה טסט בשבת בלטרון אני בא לאסוף אותך מהבית
דבר איתי שלשי בבוקר אני נוחת בסביבות 10 ביי מרסלו(אני יקפיץ לך את הסרוואים):)

Yoavik
04-08-2009, 12:29 AM
קובי... טסט בעין יהב!!! :)

גיא חנוך
04-08-2009, 12:58 AM
נראה מצויין קובי:)

שיטוס טוב כמו שהוא נראה!

קובי פ.
04-08-2009, 01:04 AM
גיא תודות מכל הלב ( למרות שלא אני יצרתי אותו אלא רק הרכבתי ) :D.

יואבי , אכן קוסם הרעיון של טסט בעין יהב רק שנראה לי שלא כל כך ישים לתקופת הפסח , בנוסף , לא אני מחליט על המיקום אלא ליאור זהבי שהוא גם יבצע אותו .

בתלונות נא לפנות להנהלה :D.
קובי

קובי פ.
04-15-2009, 03:34 PM
טוב אז היום היתה הישורת הכמעט אחרונה , וכרגיל עם המזל שלי אכזבה רודפת אכזבה , היום עליתי אלי לגג שזה משטח גדול וריק וביצעתי בדיקות אחרונות , הרכבתי את הטיסן קומפלט ( בלי גלגלים עדיין ) והתחלתי בסדרת בדיקות .
1. הנעתי מנוע אחד וכיוונתי אותו לעבודה כמעט אופטימלית ( טיפה עשיר ) , אחר כך כיביתי אותו .
2. הנעתי את המנוע השני וכיוונתי אותו כמו המנוע הראשון , השארתי את המנוע פועל והנעתי מחדש את המנוע השני ( בדו מנועי לא מכוונים מנוע בזמן שמנוע אחר פועל , כל אחד מקבל כיוון נפרד ) , אחר כך הרצתי קצת את המנועים בייחד על טורים גבוהים ונמוכים תוך כדי בדיקות שכל ההגאים מגיבים ואין בעיות , בסיום הבדיקות כיביתי את המנועים ופרקתי את הטיסן , ירדתי לפינת עבודה שלי ופירקתי את הקאולים וכל מה שמסביב למנוע ועם מנורה חזקה וזכוכית מגדלת עברתי על כל ההדבקות באיזור ולהפתעתי , " כמעט כל ההדבקות שלא אני עשיתי אלא נעשו במפעל ה ת פ ר ק ו ...." .
אני מדבר על 2 החלקים האלו :
6165

טוב אז פירקתי הכל וזה כבר טופל הדבקתי וחיזקתי הכל מחכה לייבוש סופי ואבדוק עוד פעם .
בנתיים תיקנתי עוד תופעה , החופה הקדמית שבה נמצא מקלע קידמי פשוט מתפרקת מכל נגיעה ומייד מקבלת סדקים אז עם בד מיקרוגלאס ואיפוקסי תיקנתי וחיזקתי הכל עכשיו זה נראה יותר טוב . תמונות של תיקון החופה :
616661676168

אייל_פ
04-15-2009, 04:02 PM
קובי, כבר יותר קל לבנות אחד חדש מתוכניות. :) בהצלחה.
לפני שבועיים קרוב משפחה שלי ריסק טריינר RTF בגלל שהכנף התפרקה באויר. היצרנים חוסכים בכל דבר כדי להוזיל את המחיר.

shay
04-15-2009, 04:35 PM
.

ארז
04-15-2009, 06:26 PM
ואת השערוריה הזו עוד מוכרים ב-700 דולר???

אני הייתי לוקח אותו כמות שהוא חזרה לחנות ממנה הוא בא...ונותן ליבואן להתמודד עם החברה/יצרן.

תאמין לי - היית לוקח טריינר 60 פשוט, מהנדס לו שני בתי מנוע פשוטים עם מנועי 40 והרי לך טריינר דו מנועי אמין.

קובי פ.
04-15-2009, 07:27 PM
חחחח ארז אתה תמיד צודק עם החשיבה היוצרת שלך , האמת , רציתי משהו מרשים וזה גם היה חלומון קטן שלי ( אגו , אמרתי כבר ), תראו , אני לא יודע אם להאשים רק את היצרן , אני לא יודע בן כמה הARF שאצלי וכמה ידיים הוא החליף או כמה שנים הוא שכב על מדף עד שהגיע אלי , בכל אופן כמו שכבר כתבתי פה אז אני מעדיף לבנות מתכניות ואולי אולי לקנות איזה קיט חתוך בלייזר אבל " no more ARF " .

עוד משהו קטן , ראיתי ברשת מתקן חמוד לאיזון טיסנים , המחיר שלו בסביבות 230$ , אז בניתי אחד לבד במחיר של איסוף שאריות עץ , הבסיס זה היה פעם מדפון נשלף של שולחן מחשב ( זה שנפתח לקיבורד ) והייתר זה שאריות של בניית שולחן פינת אוכל לחבר , עץ אורן מלא .
מה שחסר בתמונה זה עוד שני בועיות פלס קטנות שיודבקו על המתקן וזהו .
61786179

FunFly
04-15-2009, 08:19 PM
אהבתי את המתקן, כל הכבוד ;)
יאלה קובי, מחזיק לך אצבעות בטסט-פלייט.....

אופיר

TazmanianDevil
04-15-2009, 08:30 PM
הי קובי

זה לא דבר חדש שההדבקות מתפרקות מוויברציות. חלק מהיצרנים אפילו כותבים מפורשות, ממש יחצנות לשמה...NOT, לעבור על כל ההדבקות עם דבק מהיר.
מוזר אבל צא מנקודת הנחה שהם כבר בנו את רוב הטיסן.
בסה"כ אין מה לעשות עם זה, דבק בצורה יחסית, הוא המוצר הכי יקר בטיסנים שלנו.

בקיצר אם לא עשית זאת עד כה הייתי ממליץ שכן.
אני מטפטף דבק חצי דליל בכל החיבורים ונותן לו לשקוע ולהיכנס לכל החרירים בצורה רגילה ללא מזרז.
מקומות מועדים לפורענות אני שם משולש בלזה עם דבק אפוסי או עושה משולש עם דבק אליפאטי.

קובי פ.
04-15-2009, 10:01 PM
עדי , אכן היצרן מציין לעבור על ההדבקות עם CA אבל הוא מציין את הנקודה הזאת אך ורק עבור בית המכסה של הסרבואים בכנפיים , אני עברתי גם על כל ההדבקות בתוך הגוף והכנף ובעצם בכל איזור שיכלתי להגיע אליו .

באיזור הפיירוול לדבק CA אין כל ערך משום שהוא דבק "פריך " ונוטה להתפרק ברעידות , את האיזור הנ"ל אני מדביק אך ורק עם איפוקסי ( 24 שעות ) שהוא דבק ששומר על חוזק ההדבקה והגמישות גם ברעידות , פה אין קיצורי דרך , הקטע הכי חשוב פה הוא שטח ההדבקה ולא כמות הדבק , במצב הזה אני חושב שהיה עדיף שהייצרן יתן את החלקים לא מודבקים , לי זה עלה בעבודה משולשת כי גם התקנתי פעם ראשונה , פירקתי הכל לחלקים ( הלך ממש בקלות חח) , שייפתי את כל החיבורים אחד אחד והסרתי את כל הדבק הישן והדבקתי הכל מחדש עם איפוקסי כמו שצריך בהקפדה מלאה על משטחי הדבקה נקיים וחופפים , אם זה היה מגיע מפורק בשקית , רק חלקי עץ זה היה נעשה רק פעם אחת .
אני לוקח הכל כחלק מהלמידה שלי ומנסה להעביר ידע לכל חברי הפורום , רבותי , לסמוך רק על עצמכם , לבדוק כל דבר בצורה יסודית , קיצורי דרך עולים ביוקר !!!!!!!!!!.

והדבר הכי חשוב שתמיד תזכרו " חוקי מרפי תמיד עובדים , אפילו על חוקי מרפי החוקים עובדים "
קובי

קובי פ.
04-17-2009, 05:59 AM
טוב חבריה , אני מקווה שגמרנו עם הבעיות ומהיום רק חיוכים ( חושב אופטימי )
אחרי כל התיקונים הרכבה נוספת , כמה תמונות עם גלגלים ופרופלורים וכל מיני שמונצעס עליו .

כאן המקום לתודה אדירה עם חיבוק חזק חזק והמון פירגון לחברי לנפש ( אמנם לא מכירים הרבה זמן אבל ... היה קליק אדיר )ואדם פשוט מדהים , ל.. "" מ ר ס ל ו - ג ת "" , ידידי , בלעדיך לא הייתי פה היום , אין לי מספיק מילים להודות לך על כל מה שעשית .

מרסלו גת
04-17-2009, 06:26 AM
טוב חבריה , אני מקווה שגמרנו עם הבעיות ומהיום רק חיוכים ( חושב אופטימי )
אחרי כל התיקונים הרכבה נוספת , כמה תמונות עם גלגלים ופרופלורים וכל מיני שמונצעס עליו .

כאן המקום לתודה אדירה עם חיבוק חזק חזק והמון פירגון לחברי לנפש ( אמנם לא מכירים הרבה זמן אבל ... היה קליק אדיר )ואדם פשוט מדהים , ל.. "" מ ר ס ל ו - ג ת "" , ידידי , בלעדיך לא הייתי פה היום , אין לי מספיק מילים להודות לך על כל מה שעשית .

קובי היקר הכל בכייף שמחתי לעזור במעט שיכולתי,אנחנו נרים יום אחד פרויקט גדול ביחד,נצרף
אלינו איש יקר אבא פרוילך, ושלשת הזקנים יעשו פרויקט שהצעירים ינזל להם ריר :):):)

קובי פ.
04-17-2009, 07:48 AM
מרסלו , אינשאללה , מהפה שלך ישר לאוזן של הקב"ה .

טוב הטיסן על מתקן האיזון , מיכלים ריקים כי הם קדימה מה-CG ובתמונה האחרונה מיקום משקולת הסוללות , אחרי שהם יותקנו בדיוק שם מתחת לטייסים נעשה בדיקת איזון אחרונה .

ארז
04-17-2009, 08:08 AM
בהצלחה בטסט! (מחר?)

קובי פ.
04-17-2009, 08:14 AM
ארז בוקר טוב , אני מאוד מקווה , נשארו כמה דברים קטנים כמו סט-אפ , הנעה נוספת ובדיקות אחרונות לראות שהכל נשאר במקום ואחר כך טסט בעז"ה .
אם לא יצא השבת אז נמצא יום השבוע לעשות טסט .

תודה לך מכל הלב .

ליאור זהבי
04-17-2009, 12:40 PM
קובי ידידי,

הבובה נראית מיליון דולר.

מתי נפגשים ?

3Disaster
04-17-2009, 07:06 PM
ואללה קובייייי נראה מצויייייייןן ++.

מת לראות את זה כבר זה:rolleyes:

דניאל

אייל_פ
04-17-2009, 08:34 PM
קובי, טיסן יפה מאוד. בהצלחה בטסט פלייט.

קובי פ.
04-18-2009, 12:19 AM
טוב , קודם כל תודה תודה תודה מכל הלב לכל המברכים , אכן יש תפילה שהטסט יעבור בשלום .

תודה מיוחדת לארז פרידמן שלמרות ( איך להגיד בעדינות ) שהוא לא חובב ARF נתן לי המון טיפים מנסיון ההטסה שלו בדו-מנועי ( המוסקיטו כמובן ) ועזרה טכנית , מכל הלב ארז , תודה .

מאחר ובתחילת ההרכבה כבר מראש הכנתי לי כמה מקומות התקנה לסללות ( המשקולת שלי ) אז הנה סופית הרכבת הסוללות , בסוף נקודת האיזון היא ממש בחרטום .

מאחר ואני לא רוצה לעורר מחדש את נושא ההתקנה ( ולקרו נגד אזיקונים ) החלטתי לספק את כולם .

מי ביקש סקוטש ( ולקרו ) קיבל :
6268

מי ביקש אזיקונים קיבל גם :

62706271

זהו , עכשיו כולם מסופקים :confused:.

שלב הבא יהיו התמונות של כיווני הסט-אפ .
כפי שהבנתי משיחה עם טמיר תהיה לי בעיה רצינית עד כמעט בלתי אפשרית להמריא בלטרון עקב דשא עמוק מאוד ואפילו הג'אנטים מתקשים בהמראה שם , הנושא יבדק לעומקו ואז נחליט על מיקום לביצוע הטסט , עדיף כמובן מסלול אספלט או בטון ארוך ארוך :D .
עדכונים בהמשך .

3DCrazy
04-18-2009, 01:14 AM
טוב , קודם כל תודה תודה תודה מכל הלב לכל המברכים , אכן יש תפילה שהטסט יעבור בשלום .

תודה מיוחדת לארז פרידמן שלמרות ( איך להגיד בעדינות ) שהוא לא חובב ARF נתן לי המון טיפים מנסיון ההטסה שלו בדו-מנועי ( המוסקיטו כמובן ) ועזרה טכנית , מכל הלב ארז , תודה .

מאחר ובתחילת ההרכבה כבר מראש הכנתי לי כמה מקומות התקנה לסללות ( המשקולת שלי ) אז הנה סופית הרכבת הסוללות , בסוף נקודת האיזון היא ממש בחרטום .

מאחר ואני לא רוצה לעורר מחדש את נושא ההתקנה ( ולקרו נגד אזיקונים ) החלטתי לספק את כולם .

מי ביקש סקוטש ( ולקרו ) קיבל :
6268

מי ביקש אזיקונים קיבל גם :

62706271

זהו , עכשיו כולם מסופקים :confused:.

שלב הבא יהיו התמונות של כיווני הסט-אפ .
כפי שהבנתי משיחה עם טמיר תהיה לי בעיה רצינית עד כמעט בלתי אפשרית להמריא בלטרון עקב דשא עמוק מאוד ואפילו הג'אנטים מתקשים בהמראה שם , הנושא יבדק לעומקו ואז נחליט על מיקום לביצוע הטסט , עדיף כמובן מסלול אספלט או בטון ארוך ארוך :D .
עדכונים בהמשך .

חחחחחחח אהבתי .. עכשיו גם אני וגם עדי מסופקים :D
בקשר לבטון ארוך - אין כל בעיה.. בקשר לארוך הנוסף.. גם אין כל בעיה ;) :D

ידידי היקר, נראה נפלא !
מחכה בקוצר רוח לעידכונים ולהמשך.

קובי פ.
04-18-2009, 04:12 AM
טוב דבר אחרון ששכחתי לגמרי לדבר עליו , " משקל " .

הלילה ביצעתי שקילה אחרונה בלי דלק , הכל כולל צוות על הטיסן , הכל מורכב .

לפי נתוני היצרן המשקל צריך להיות בין 7.710 ק"ג עד 8.620 ק"ג לא כולל דלק .

הכלה שלי שוקלת 8.404 ק"ג לא כולל דלק , עכשיו , בכל הפורומים של הרכבת הB25 לא ראיתי אחד שירד מה 11 ק"ג כי הם הוסיפו מלא מערכות ( תאורה , מתקפלים , בקרות שונות , מערכות חימום פלג וכדו' ) , אף אחד לא דיווח על בעיות בהטסה עקב כך , אני בהחלט חושב שאני במצב טוב ואפילו טיפה יותר , בכל אופן קשה להרים את המפלץ הקטן ( אולי אני כבר זקן ) .

זהו נגמר , עד הטסט שקט ........, חוזרים ל B-24 :D:D:D.
תחזיקו לי אצבעות , תודה לכולם .
קובי

asafh1
04-18-2009, 12:52 PM
בהצלחה ב TEST

גבי א
04-18-2009, 01:48 PM
יפה קובי, בהצלחה. אנחנו גם נשמור על שקט, אבל תעדכן אותנו בזמן על הטסטפלייט, (אל תרדם בשמירה)
דרך אגב במסלול באשדוד סללו שתי תוספות, לפני ואחרי המסלול הקיים, כך שהאורך שלו עכשיו הוא בסביבות ה- 350 מ', והכיוון שלו מצוין, מזרח מערב היום למשל הטסנו מהבוקר עד שעה 1 בצהריים עם רוח מערבית, שווה לך לתת קפיצה לפני הטסטפלייט לבדוק את המסלול.

קובי פ.
04-18-2009, 01:51 PM
אהלן גבי , אפשר פרטים , תמונות , מפה , למסלול באשדוד !

ארז
04-18-2009, 03:01 PM
יש יתרון לביצוע טסט פלייט במסלול מוכר, בו המטיס כבר הטיס בעבר.
קל וחומר כשמדובר בטיסן מסוג זה.

ליאור זהבי
04-18-2009, 03:08 PM
אתמול הייתי במסלול באשדוד. הוא לא יתאים להערכתי מפאת בעיית רוחב. הטיסן הזה לא ידרוש מסלול ארוך, הוא ידרוש מסלול רחב בעיקר.

קובי - במידה ואתה עדיין מעוניין שאני אבצע את טיס(ו)ת המבחן - הייתי שמח אם תיצור קשר על מנת לתאם את העניין בינינו. אני כבר יודע בדיוק היכן ניתן לבצע זאת.
במידה ולא - אני מאחל לך הרבה הצלחה בכל אופן.

josefvs
04-18-2009, 05:30 PM
הטיסן הזה לא ידרוש מסלול ארוך, הוא ידרוש מסלול רחב בעיקר:):):) זה נשמע כמו הבדיחה על הטייסים הכורדים

TazmanianDevil
04-18-2009, 06:13 PM
אהלן גבי , אפשר פרטים , תמונות , מפה , למסלול באשדוד !

VERY NICE...
אל תשכח לעדכן ככה שבוע או לפחות כמה ימים לפני כדי שנוכל לצלם את זה...חשוב מאוד.

3Disaster
04-19-2009, 12:26 AM
יואו קובייייי אני כבר לא יכול לחכות לראות את הדבר הזה טס:rolleyes:

קובי פ.
06-28-2009, 11:59 PM
טוב חברים , לא תם ולא נישלם , הטיסן הזה חוזר לשולחן העבודה ויעבור שידרוג רציני ותכף תבינו הכל , נתחיל אחד אחד .

ה- B 25 עבר ריסוק ( בינוני + ) והאשמה כולה עלי , ניסיתי לקצר תהליכים , הלכתי על ה-" זול " ושילמתי בגדול .
זאת היתה שרשרת של אירועים שכל אחד נלמד , נלעס ונטחן כדי להבין את כל הטעויות שלי ולהבין שהגיע הזמן לשנות דרך בחיים .
1. לראדרים הזמנתי 2 מיני סרבו של טורניגי ( הסיני ) ...טעות מצערת וגדולה .
2. היתה בעיית חופש בסיכה של מנוע אחד ועשיתי תיקון שדה - לא היה מוצלח .
3. היתה בעיית סוללות ועשינו קומבינה בהחלפת סוללה לאחת שלא החזיקה מעמד .

ההמראה היתה מרשימה ביותר , התיישרות וטיסה ממש יפה והופ נכבה מנוע אחד ( סיכה אמרנו )
הטיסן המשיך לטוס על מנוע אחד יפה מאוד ובשליטה ממש טובה , לא הראה שום סימנים של מצוקה , סיבוב לכיוון נחיתה בשדה ואז אחד הסרבואים הסיניים החליט ( עקב עומס על הראדר ) לשרוף מנוע ולהתקע וכמובן זלל את הסוללה ו....אין רדיו , אנחנו מביטים בטיסן ממשיך עוד קצת ישר ואז פנים למטה וחזרה לאמא אדמה ( יותר נכון לכיוון של כ--'אמו של קוצים ) .
8336

נזק : חרטום הרוס ומרוסק לחתיכות קטנות , בום כנף ראשית התעקם , פרופ אחד שבור לגמרי ( מעניין שדווקא הפרופ שלא עבד נשבר ) , חופה ראשית מרוסקת , מקלע עליון שבור לגמרי , זהו הכל , מנועים , כנפיים , בתי מנועים , גלגלים , זנב , הכל תקין , קצת תיקונים קוסמטיים , לא נורא בכלל .

לאחר בדיקה ארוכה עם היצרן ( שירות גרוע מאוד ) מסתבר שאין להם תכניות של החלקים והם מוכרים רק גוף שלם ( 200$ ) החלטתי שאני אייצר את החלקים לבד , אשנה דגם וצורה אצבע מחדש ונקבל משהו אחר לגמרי אז נתחיל בתמונות של קודם כל מה הולך להעשות .
833783398340

זה מה שאני רוצה לקבל בסוף התהליך וכמו כל סקייל טוב נתחיל בשיעור הסטוריה .

המטוס הזה התחיל את דרכו כ-LADY LIL ושירת בכבוד רב .
8341
לאחר המלחמה הוא הוסב למטוס תובלה + נוסעים ועסק בהרבה עבודות שחורות וכנראה גם הברחות לא חוקיות , הוא נתפס ע"י רשויות המכס בארה"ב ונזרק באיזה מחסן להרקיב בשקט .
בסופו של תהליך המטוס נרכש כגרוטאה מושלמת ע"י "KALAMAZOO AVIATION HISTORY MUSEUM " שנמצא בישוב שנקרא " PORTAGE " במישיגן ועוסק בשיפוץ שידרוג השמשת ושימור מטוסים , מקום מומלץ מאוד מאוד לביקור , תמונות של איך הוא הגיע ואיך הוא נראה היום .

shay
06-29-2009, 12:02 AM
נו, לא נורא מטעויות לוצמדיים העיקר שיש לך סיבה לפתוח שרשור בנייה חדש:D

קובי פ.
06-29-2009, 12:22 AM
נתחיל בעבודה , קודם כל פירוק כל הזבל המיותר וקילוף כל המונוקוט מהגוף .

שלב הבא יצור החלקים לאחר שירטוט עצמי במחשב עם עזרה מחברים , תודה ארז .

שלב הבא התחלת הרכבת החרטום החדש , אני פשוט מציג תמונות לפי שלבים בלי הרבה קישקושים .

קובי פ.
06-29-2009, 12:27 AM
ממשיכים עם העבודה , הסיפור רק בתמונות .

3Disaster
06-29-2009, 01:36 AM
קובי קובי קובי!....

פשוט תותח! אין לי מילים!!!
רק דבר אחד, או שאני לא רואה טוב בתמונה או שלא טוב הדבר.
למה הדבקת את הקורות אחת לשניה כשהן חתוכות ישר? מדוע לא לחתוך אותן בזווית ואז יש שטח הדבקה גדול הרבה יותר? (גם את הקורות שכבר היו שתולות בגוף היה אפשר לעשות להם זווית עם איזה שופין קטן או או דרמל באדינות.

אבללללללללללל..................נרא ה מליון דולר!

לילה טוב

קובי פ.
06-29-2009, 01:39 AM
דניאלוש , אתה חייב דחוף משקפיים , נראה לך שבקורות אין זויות של 45 מעלות , פההההה נעלבתי .

3Disaster
06-29-2009, 01:49 AM
דניאלוש , אתה חייב דחוף משקפיים , נראה לך שבקורות אין זויות של 45 מעלות , פההההה נעלבתי .
חחח.. אז אל ! פשוט אל!

עכשיו הכל טוב! ואני מרוצה!
אז שוב נראה מצויין!

אז כנראה שאתה העבודה שלך עשית טוב למדי!
כל הכבוד.

ארז
06-29-2009, 07:11 AM
תותח על! :)
רעיון יפה וביצוע מבריק.

אולי כדאי ליידע את טופ פלייט שיש כאן שרשור בניה ממנו הם יכולים ללמוד משהו? :rolleyes:

אייל_פ
06-29-2009, 09:27 AM
קובי יפה מאוד. ללכת ולבנות מחדש ללא שיטוטים זה לא פשוט.
תן קצת הסבר איך תכננתה את הצלעות. יש לך שרטוט של המטוס האמיתי?

קובי פ.
06-29-2009, 09:35 AM
ארז לקבל ממך מחמאה כזאת זה עולם ומלואו בשבילי - הסמקתי :o.

לגבי טופ פלייט נראה לי שמעניין אותם רק למכור כמה שיותר , לא הצלחתי לקבל מהם שום עזרה אלא במשפט של : " תפנה לחנות המקומית שמכרה לך " .

זאת דרך בטוחה להפסיד לקוחות , מה כבר היה קורה עם היו עוזרים לי מעט , כן אייל , ביזבזתי המון שעות על מדידות משרטוט 3D קטן שהיה לי ובסוף פניתי למוזיאון שבו נמצא המטוס והם שלחו לי תמונות ושירטוטים שלו ולפי זה עשיתי המרת מידות למה שאני צריך , אני מקווה שבסופו של תהליך זה יצא טוב , חזק אני כבר בטוח שזה יותר חזק מהמקורי .

אני מאוד מתלבט לגבי הכנפיים , הם עדיין מצופות במונוקוט וחשבתי להשאיר את זה ככה ולצבוע את הגוף בגוון של הכנפיים , אני עדיין לא סגור על זה , אולי בכל אופן להעיף את המונוקוט ולעשות עבודה כמו שצריך ? ( החלטות החלטות )

טוב נראה לכשנגיע , בנתיים היום מתחיל לסגור את ציפויי הגוף , תמונות בהמשך.

ליאור זהבי
06-29-2009, 04:36 PM
היי קובי,

מי ביצע את טיסת המבחן בסוף ?

קובי פ.
06-29-2009, 04:56 PM
אהלן ליאור , זה בכלל לא חשוב , בעיקרון אני ( ברוב חוכמתי ) כי זה טיסן שלי ולא רציתי שירכב על "מצפון " של אף אחד אם והיה ( כמו שהיה )

אני חייב פה תודה ענקית עם חיבוק חזק לרם זהבי ( רמבו ) שהשקיע איתי שעות בהכנות וסט-אפ ( בדיוק לפי המלצות הייצרן ) , למשפחת פרוייליך , טמיר , דניאל וקובי האבא , לב ענק יש לכם , וכמובן למתן חן על היחס הנפלא , אני חייב לציין שדרך הפורום הזה הכרתי המון אנשים עם לב חם ורצון לעזור ולתת בלי לדרוש שום תמורה וזה ממש מרגש אותי , כל מה שאני יכול להגיד לכם זה תודה קטנה ותמיד אהיה לעזרתכם בכל .

a-m-i-t
06-29-2009, 10:34 PM
אויי מתי זה קרה???

טוב לא נורא בהצלחה במהמשך

אגב התיקון ניראה פצצה לדעתי יהיה יותר יפה ממה שהיה וחופה קידמית אני מבין שלא תיהיה

גיא חנוך
06-29-2009, 10:42 PM
ארז לקבל ממך מחמאה כזאת זה עולם ומלואו בשבילי - הסמקתי :o.

לגבי טופ פלייט נראה לי שמעניין אותם רק למכור כמה שיותר , לא הצלחתי לקבל מהם שום עזרה אלא במשפט של : " תפנה לחנות המקומית שמכרה לך " .

זאת דרך בטוחה להפסיד לקוחות , מה כבר היה קורה עם היו עוזרים לי מעט , כן אייל , ביזבזתי המון שעות על מדידות משרטוט 3D קטן שהיה לי ובסוף פניתי למוזיאון שבו נמצא המטוס והם שלחו לי תמונות ושירטוטים שלו ולפי זה עשיתי המרת מידות למה שאני צריך , אני מקווה שבסופו של תהליך זה יצא טוב , חזק אני כבר בטוח שזה יותר חזק מהמקורי .

אני מאוד מתלבט לגבי הכנפיים , הם עדיין מצופות במונוקוט וחשבתי להשאיר את זה ככה ולצבוע את הגוף בגוון של הכנפיים , אני עדיין לא סגור על זה , אולי בכל אופן להעיף את המונוקוט ולעשות עבודה כמו שצריך ? ( החלטות החלטות )

טוב נראה לכשנגיע , בנתיים היום מתחיל לסגור את ציפויי הגוף , תמונות בהמשך.

קובי , אתה צריך להבין משהו אחד לגבי ARF מכל חברה:)
לא תקבל תוכניות משום יצרן ! הם תמיד ישמחו למכור לך את החלק הספציפי שאתה צריך

יש לך את הראש , יש לך את הידיים ולא היה לי ספק שתוכל למצוא את השרטוטים בקלות
אני שמח לראות כמה הוא יצא יפה , ואני בטוח שלא תרגיש שום הבדל בסוף התיקון .

לדעתי תשאיר את הכנפיים כמו שהן , את כל המרץ שלך תשמור למפלצת הגדולה
תצבע את הגוף ותטיס קצת :D

קובי פ.
06-29-2009, 11:50 PM
אהלן גיא , החלק הספציפי היחידי שהם הסכימו למכור זה גוף חדש ולא קומפלט , הוה אומר בלי החופה הקדמית וצריח עליון , עשיתי חשבון כולל כל החלקים ללא משלוח 315$ , מה שביקשתי מהם זה לא שרטוטים מלאים של הטיסן אלא שרטוט של צלע אחת בלבד , הטענה היא שאין להם תכניות בכלל , נשמע קצת מופרך לא ?

בכל מקרה לגבי הכנפיים אני אצטרך לצבוע קצוות כדי להתאים לדגם , מה שכן אני בכל אופן חושב לפרק את כל הציפויים כדי לחפש סדקים סמויים שאולי מתחבאים לי מתחת למונוקוט , אני פשוט עוד לא סגור על זה , ועוד דבר קטן , לחפש צבע מצאים בגוון למונוקוט זה יהיה סיוט כי נורא קשה להתאים צבעים בול , טוב את זה נראה בהמשך , בנתיים עוד כמה תמונות תקריב של החרטום באדיבות מוזיאון KALAMAZOO AVIATION במישיגן .

אייל_פ
06-30-2009, 09:14 AM
לא הייתי רוצה לטוס לפני סוללת התותחים הזאת. מעניין איך המשקל הרב של התותחים משפיע על איזון וטיסת המטוס.

FunFly
06-30-2009, 09:44 AM
קובי,

צר לי לשמוע על הריסוק בטיסת המבחן, מכיר את ההרגשה היה לי דבר דומה עם הפוקר.
מדהים, פשוט מדהים השיחזור שעשיתה נראה יותר טוב מהמקור :-)

אופיר

קובי פ.
06-30-2009, 10:03 AM
אייל , למטוס הזה היו 8 מקלעי 0.5 בחרטום ועוד 4 מקלעי 0.5 בצדדים , סה"כ 12 מקלעים שיורים כולם יחד כאשר האיפוס שלהם היה על רדיוס פגיעה של מטר , כולם יחד , בצרור אחד קצר הוא היה מפרק מטוס לחתיכות , בעיקר מפציצים , אני רק יכול לתאר לי איזה בעיטה זה היה מכניס למטוס , יש דגמים נוספים עם 4 או 6 ( ללא המקלעי צד ) מקלעים בחרטום ו--תותח 20 או 35 מ"מ , הרבה נסיונות עשו עם כוח האש הזה .

אופיר , תודה לך על המחמאות , זה עושה חם בלב , ראיתי את הפוקר שלך אמנם רק בתמונות אבל הוא נראה ממש מדהים , יש לך עוד פרוייקטים בדרך ? .

3DCrazy
06-30-2009, 04:25 PM
אפשר לקרוא לו אמן פשוט.
איזה ידי זהב יש לילדון !!!

קובי ידידי היקר,
הייתי בטיסת המבחן. ראיתי את החיוך שהיה לך על הפנים למשך כל היום... כמו לילד קטן שקיבל ארטיק או סוכריה. וגם לאחר הריסוק החיוך הזה נשאר. זו היא גדולתך ועל כך אני מסיר בפניך את הכובע.
ספק אם ישנם אנשים שמתמודדים כך עם התוצאה.

התיקון ? כרגיל... מה אפשר לצפות מאדם עם ידיים כמו שלך ? פשוט לראות ולהנות ! ;)

שיחקת אותה ידידי הצעיר (כבר אמרנו שאתה רוצה שנקרא לך ילד? :D)
והכי חשוב, למדת מטעויות.

פרויליך.

ram_z
06-30-2009, 08:04 PM
אהלן גיא , החלק הספציפי היחידי שהם הסכימו למכור זה גוף חדש ולא קומפלט , הוה אומר בלי החופה הקדמית וצריח עליון , עשיתי חשבון כולל כל החלקים ללא משלוח 315$ , מה שביקשתי מהם זה לא שרטוטים מלאים של הטיסן אלא שרטוט של צלע אחת בלבד , הטענה היא שאין להם תכניות בכלל , נשמע קצת מופרך לא ?

בכל מקרה לגבי הכנפיים אני אצטרך לצבוע קצוות כדי להתאים לדגם , מה שכן אני בכל אופן חושב לפרק את כל הציפויים כדי לחפש סדקים סמויים שאולי מתחבאים לי מתחת למונוקוט , אני פשוט עוד לא סגור על זה , ועוד דבר קטן , לחפש צבע מצאים בגוון למונוקוט זה יהיה סיוט כי נורא קשה להתאים צבעים בול , טוב את זה נראה בהמשך , בנתיים עוד כמה תמונות תקריב של החרטום באדיבות מוזיאון KALAMAZOO AVIATION במישיגן .

יש חנות בשם "טכנו-קאר" ברח' משכית בהרצליה.
תביא איתך לשם חתיכה מונוקוט בגוון שאתה רוצה ותקבל מהם במקום צבע תואם. בד"כ הם לא מפספסים...
הצבע הוא כמובן דופון. יש לך בברק ישיר או עם לכה.

מה שכן אני יכול להמליץ, כשאתה קונה מהם צבע. תקנה כמות שתהיה בטוח שהיא מספקת. לפעמים בין פחית לפחית יוצא הבדל קל מאוד בגוון וזה סתם מעצבן :eek:

חוץ מזה יש לך ידים זהב, מת לראות את זה גמור! ;)

קובי פ.
06-30-2009, 09:49 PM
טמיר , תודה מכל הלב , האמת , זאת אכן סוכריה ( אמנם קיבלתי גם את המקל ) והיא תהיה עוד יותר מתוקה ,
לגבי החיוך : " מי שלא יכול לעמוד בריסוקים שלא יתעסק עם טיסנים " , יש מישהו פה שלא ריסק לפחות פעם אחת ? , הכל שטויות והכל באהבה כי אני אוהב את התחום בכל נימי נפשי .
חבר'ה , מכל המחמאות אני מסמיק לי סה"כ אני רואה בעצמי נגר חובב ולא יותר , אההה כןןן ילד בנפשי עד הסוף .

רמבו קבענו !, ביום שנגיע לכיוון הצבע נלך לשם , הצבע כמובן חייב להיות מט ללא כל לכה , המטוסים האלו היו מבריקים רק ביום שיצאו מפס היצור , אחר כך , אלוהים ישמור איך הם נראו :).
טוב אני ממשיך בעבודה , בהתחלה רק עבור דניאל , 2 הפלטות דיקט תעופתי 2 מ"מ שבצדדים משתלבות לתוך השלד דיקט הישן של הטיסן , התמונה הראשונה מראה את ההשתלבות שלא היתה הכי מדוייקת בעולם אז עשיתי השלמות עם איפוקסי ובד פיברגלאס והכל יושב פצצה , התמונה השלישית זה מכשיר פשוט לחיתוך נייר שאני חותך בו בדי פיבר בלי שערות ובלי חיתוכים עקומים .

הלאה אלו התמונות של כיסוי הדיקט והצדדים בבלזה 2 מ"מ והתחלת השיוף של החרטום.

לא מצא חן בעיני צורת החרטום כי זה לא נראה מדוייק בנוסף תכננתי את כל החזית העליונה כמכסה שיתן לי המון גישה לכל המערכות והסוללות , אז פירקתי את מבנה הבלזה , שייפתי ובניתי גולם מקלקר עם חיזוקים קלים של בלזה ולאחר מכן בניתי לי מכסה מפיבר ואיפוקסי שישב בדיוק במקום , הכל ביבוש היום כך שמחר יהיה ההמשך .
ועכשיו תנו לתמונות לדבר .

קובי פ.
06-30-2009, 09:52 PM
עוד תמונות להיום , אהה כן בתוך היציקת פיבר של מכסה החרטום נדד לו יתוש ושקע בדבק , אני שמתי עליו עוד שכבה בד וסגרתי את הסיפור , עכשיו יש לנו טייס במטוס :D.

shay
06-30-2009, 09:52 PM
וואו נראה כאילו הריסוק הזה היה לטובה עם איך שנראה עכשיו מצפה להמשך נראה מצוין :)

אייל_פ
07-01-2009, 06:14 AM
קובי, יפה מאוד.
החיספוס בקלקר, לא פוגע במרקם של החלק? מה סמת כדי שיהיה אפשר להפריד את החלק מהקלקר?

קובי פ.
07-01-2009, 06:20 AM
אייל בוקר טוב , קודם כל שייפתי את הקלקר עם נייר מיים טוב טוב לפני הכנת החלק , שמתי 4 שכבות בד בהצלבה , יצא פצצה אחרי היבוש הסופי אני יוציא את כל הקלקר החוצה בעזרת כמה טיפות טינר .

בחיי החלק נראה עכשיו כמו מכסה תא מטען של חיפושית , אולי אני יעשה אותו מתרומם על מוט כמו בחיפושית ? , יש לי באגאז' מקדימה חחחחח.

eitui
07-01-2009, 08:23 AM
איזה יופי קובי , אני כבר מחכה לראות אותו עם ה LOOK החדש.

נראה שהכנסת עוד איזה חיזוק בכיסוי פיבר שיצרת , זה בלזה שם ?

קובי פ.
07-01-2009, 08:52 AM
איתן בוקר טוב , כן זה בלזה מאוד קשה שמשמשת כחיזוק מבני נוסף כדי שכל המבנה לא יתעוות .

זה חסך לי כמה שכבות של בד פיבר או פסי קארבון שאין לי שהייתי חייב לשים אם לא היה החיזוק .

אני מבקש את סליחת כולם על ההדגשה הקבועה והגדלת האותיות , כך אני לא צריך להרכיב ולהוריד משקפיים כל פעם שאני פונה מהמסך למקלדת וחזרה , כך הרבה יותר טוב עדי , הרבה הרבה הרבה יותר טוב , אחח ממש תענוג .

ארז , בהתאם להמלצתך פרסמתי ב RCU בשירשור של Top Flite , אני מחכה לראות מה תהיה תגובת המנהלים של TF , אני יודע שהם כל הזמן עוקבים אחרי השירשור שם .

הנה הקישור :
http://www.rcuniverse.com/forum/m_6494380/mpage_90/tm.htm

קובי פ.
07-01-2009, 09:12 AM
טוב , עוד כמה תמונות .

1. המכסה במקומו לפני שיופים .
8444
2. הנה הבאגאז' של החיפושית שלי ( סתאאםםם ) :D
8445
3. המכסה מלמטה לאחר ניקוי ראשוני עם טינר , עוד מעט שיוף והחלקה .
8446

קובי פ.
07-07-2009, 02:47 PM
טוב , אני בישורת הלפני האחרונה לפני הצבע , שיופים כמעט נגמרו .

כאשר הבטתי על חזית הטיסן היא לא היתה עגולה כמו המקור אז חתכתי מלוח 6 מ"מ בלזה רצועות של 6 מ"מ והדבקתי מקדימה להוסיף נפח ושייפתי להתאמה עם המכסה והכל יושב כמו שצריך .

אני אתן לתמונות לדבר , נשאר עוד שלב של כיסוי כל הטיסן שיגמר אסביר .

אייל_פ
07-07-2009, 03:13 PM
הי קובי,
אם תסתכל בציור של קידמת המטוס מהצד שצרפת בעמוד הקודם, תראה שמתא הטייס, הצללית מתחילה לרדת בצורה רציפה ויותר ויותר מתעגלת בחרטום. אצלך בטיסן, נראה כאילו לפני הטייס הקו ישר ואז בבת אחת תופס שיפוע למטה ואז שוב נשבר הקו ונהיה אנכי. אם יש לך עוד סבלנות להשקיע בטיסן הזה כדאי להמשיך לשפר את האף בחלק העליון כמו שעשית בצדדים עם תוספת הבלזה ועיגול האזור.

קובי פ.
07-07-2009, 03:26 PM
אייל

זה לפני שיוף סופי והחלקה , בסוף זה יראה אותו הדבר --כמעט

תסתכל בתמונת צד ותראה , התמונה מקדימה מטעה .

אייל_פ
07-07-2009, 04:05 PM
קובי, מאוד יכול להיות שהתמונה מטעה בגלל החומרים השונים וכיווני הסיבים. מחכים להמשך. :)

מרסלו גת
07-07-2009, 05:24 PM
חברים הילד פשוט אומן!!!!:)אני מקווה להיות בטסט של המיפלצת המדהימה!!!
הפעם אני מקווה שתרכיב סוללות חדשות מהנילון:D:D:Dאוהב אותך אחינו
ש א פ ו ענק!!!!

קובי פ.
07-07-2009, 09:47 PM
אייל , שמע הצלחת לעצבן אותי , מה אתה מתקפל כל כך מהר הא ? כשאתה צודק אז אתה צודק ובגללך אני ממש התרגזתי וזה מה שעשיתי ( רק מעצבים ) .

שלב ראשון , שייפתי את כל החזית על המכונה כולל קצת מהמכסה .
שלב שני , עשיתי גוש חדש לחרטום מכל מיני שאריות מודבקות .
שלב שלישי , עוד פעם פסים פסים פסים מודבקים ( כמה ברכות שקיבלת ממני :D )
ואחר כך עם שופין גס חצי שעה של פריקת תיסכולים מושלמת , אישתי איימה עלי שאפסיק אז מחר נגמור שיופים עדינים והתאמות סופיות , תראה כמה נסורת יש על השולחן , מי ינקה ? הא ? הא ? .

אז זהו להיום , חרטום חדש מחר נגמור סופית , להיום מספיק רעש .

מרסלו אחי , הוזמן כבר 2 סוללות A123 של 2300MA כל אחת עם מפסק כפול וולברין ו- milliampre counter ועוד כמה שטויות , הסרבואים בזנב יוחלפו להייטק , בקיצור - למדתי !

3DCrazy
07-07-2009, 10:11 PM
איי איי קובי...
תותח זו לא מילה =]

מחכה כבר לראות את התוצאה הסופית !!
ש-א-פ-ו !!

TazmanianDevil
07-08-2009, 11:10 AM
מה עם השק נסורת ? זרקת אותו כבר ?

קובי פ.
07-08-2009, 11:13 AM
עדי , הנסורת מרוכזת בתוך השואב אבק , אם אתה צריך למה אתה לא מדבר ?

טוב תמונות של חרטום חדש אחרי שיופים , הלכו לי הידיים אני צריך איזה " סיני " טוב פה !

3DCrazy
07-08-2009, 01:10 PM
עדי , הנסורת מרוכזת בתוך השואב אבק , אם אתה צריך למה אתה לא מדבר ?

טוב תמונות של חרטום חדש אחרי שיופים , הלכו לי הידיים אני צריך איזה " סיני " טוב פה !

ללא ספק - תותח !!! =]

רוי שיבר
07-08-2009, 01:40 PM
מדהים!!!!!!

קובי פ.
07-08-2009, 03:43 PM
תמונות אחרונות מהיום , מה מסתתר מתחת למפה ?
85808581

כן זאת מפת על-בד שהוצמדה עם דופ לגוף הטיסן , נשאר עוד שלב סופי של שיוף סופי עם נייר מים להחלקה לפני הצבע , חייב לציין שהחוזק שהעסק קיבל ממש מדהים .

אייל_פ
07-08-2009, 04:45 PM
הי קובי,
האים המרקם של המפה דומה למרקם של מיקרוגלס? האים זה נותן קשיחות דומה? נראה מאוד מעניין הפיתרון של המפה.

קובי פ.
07-08-2009, 04:58 PM
אייל , המרקם יותר עדין ממיקרוגלאס או דיי דומה , יש כמה סוגים , המחיר , נו מפה כזאת עולה פחות מ 10 שקל .

לגבי חוזק , לא תצליח לקרוע את הנייר הזה בייד , עשיתי ניסוי עם איפוקסי מדולל ויצא חזק כמו מיקרו גלאס , אני יעלה לך תמונה של המכסה של הבגאז' הקדמי בקרוב ( הוא בייבוש ) , שם עבדתי עם איפוקסי מדולל חצי שעה , יצא חבל"ז , שתבין , על הטיסן לאחר גמר כל הציפוי אני מתכוון לתת שכבה סופית של דופ עם טאלק ואז לשייף להחלקה וזהו , לא פריימר ולא שום דבר אחר , רק צבע סופי כמובן , משקל סופי , מעריך כ- 15% ממשקל האיפוקסי עם פיבר .

אני יודע שאף אחד לא ניסה את הטכניקה הזאת עד היום , אז קדימה תתגלחו עלי .

3Dman
07-08-2009, 05:04 PM
וואי קובי...אני כולי במתח עם עניין המפה מת לראות את התוצר הסופי כבר...:D

לאוניד

אייל_פ
07-08-2009, 05:43 PM
קובי, מה נותן לך הטאלק בדופ?
לדעתי לא כדאי לוותר על פריימר כדי שלא יתקלף לך הצבע בעתיד. איזה סוג צבע אתה מתכוון להשתמש?

קובי פ.
07-08-2009, 08:43 PM
אייל , טאלק בדופ או אבקת אלומיניום ( יש כמה שיטות ) , מאחר והדופ עצמו רוב החומר הנוזלי מתאדה ונשאר בעצם מעט מאוד מחומר הדבק עצמו אז הטאלק משמש כמילוי וסגירת מרווחים , לאחר שיוף עם נייר מים החומר עצמו נעשה חלק כמו טוסיק של תינוק ואמור לשרוק כאשר מעבירים עליו אצבע , בקיצור , חלק כמו זכוכית , והצבע ( מסוג דופון ) בעצם נספג בחלקו בדופ והופך לשיכבה אחת איתו ואם יתקלף בעתיד אז לא צריך וודרינג :D.

שמע אייל , אלו שיטות שלמדתי כשהייתי בן 14 ותאמין לי שזה עובד יופי .

3Disaster
07-08-2009, 08:49 PM
אייל , טאלק בדופ או אבקת אלומיניום ( יש כמה שיטות ) , מאחר והדופ עצמו רוב החומר הנוזלי מתאדה ונשאר בעצם מעט מאוד מחומר הדבק עצמו אז הטאלק משמש כמילוי וסגירת מרווחים , לאחר שיוף עם נייר מים החומר עצמו נעשה חלק כמו טוסיק של תינוק ואמור לשרוק כאשר מעבירים עליו אצבע , בקיצור , חלק כמו זכוכית , והצבע ( מסוג דופון ) בעצם נספג בחלקו בדופ והופך לשיכבה אחת איתו ואם יתקלף בעתיד אז לא צריך וודרינג :D.

שמע אייל , אלו שיטות שלמדתי כשהייתי בן 14 ותאמין לי שזה עובד יופי .
רגע....אז תחליט.....חלק כמו טוסיק של תינוק או חלק כמו זכוכית? אני מבולבל.:D:p

נראה מעולה קובי! ועוד יותר נראה מעניין:rolleyes:

שאלה...ההגיון אומר (עד כמה שזכור לי המרקם של העל-בד) שהוא יוצר שיכבה הרבה (!) יותר עבה מאשר מיקרוגלאס. יותר מפי 2?

קובי פ.
07-08-2009, 08:54 PM
דניאל , שטויות , מה פתאום יותר עבה ? אני מחזיק את 2 החומרים ביד , כמעט אותו העובי , זה דבר ראשון , ומה שבאמת חשוב זה משקל ופה אני בכלל לא משווה יותר כי העל בד מנצח בגדול .

ומשהו נוסף , גם החוזק דומה מאוד , הגוף הפך להיות קשיח מאוד מאוד מאוד , ממש לא להאמין והסיבה היא שהסיבים בעל בד סופגים וסופחים חומר ואז בתהליך ההתייבשות זה הופך לחומר מסוג אחר לגמרי , במיקרוגלאס אין ספיגה בסיבים אלא רק ברווחים , סיבי זכוכית אינם סופגים .

אלון גרינה
07-10-2009, 02:54 PM
יפה מאוד קובי השקעה ללא דופי

hifly
07-10-2009, 09:46 PM
קובי יופי טופי- כל הכבוד על הסבלנות בשיחזור.
אגב התחלתי היום סוף סוף את השרשור בניה של הBEARCAT בעצם היום התחלתי גם לעבוד עליו.
אתה מוזמן לראות אצלינו בפורום. תגיד גם לבומה שיבקר. אני מתגעגע אל סיפורי הקרב שלו .

קובי פ.
07-11-2009, 12:06 AM
אמירוש , מזל טוב ובהצלחה , על הדרך אתה יכול לשרשר גם כאן , קטן עליך עוד 5 דקות כתיבה .

לגבי בומה , קטונתי , מי אני בכלל שיגיד לו מה לעשות , הוא כבר " ילד גדול " .

גבי א
07-11-2009, 01:11 PM
אמיר, בומה מבקר פה ובטח קרא את בקשתך, בטוח שתקבל תשובה. בהצלחה עם המפלצת, כמוך גם אני מעדיף את הגדולים יותר, לטסט פלייט אני מגיע לעין יהב אם תודיע עליו בזמן.
גבי.

hifly
07-11-2009, 03:31 PM
הי קובי,לא כותב שרשור כאן ,בפעם האחרונה שהבעתי את דעתי על מצדה כמעט שלחו לי רוצח שכיר הביתה ,החברה כאן פנטים לגבי קישורי הטיסה שלהם.

בומה
07-11-2009, 04:17 PM
תשרשר.
גם אנכי הבעתי את דעתי על THE GREAT MAZADA HORROR SHOW. תאמין לי-מי שיודע-מבין.
אבל זה מאחוריינו תרתיי משמע.
תפתח שרשור- ישלי כמה דברים בנידון.

קובי פ.
07-11-2009, 06:41 PM
שמע אמיר , כמעט זה לא מספיק טוב :D , אצלי זה היה בביצוע מיידי .
שמע ידידי , אני מכיר את ההרגשה בתור אחד שמוחקים אותו קבוע , חוג הסקייל זה מקום אחר ולא mazada אז :
" as you wish " , אני פה אשמח מאוד לראות שירשור שלך .

אני חושב שלכל טיסנאי יש אגו גבוה וזה כנראה חלק מהענף שלנו ( כולל אותי כמובן ) , אני מאמין שעמוק בלב כולנו יודעים בדיוק היכן אנו נמצאים , יש כמה נשמות טובות שמנסות לשנות את המצב ועל זה יתברכו אבל עדיין ...... ! , התגובה לדבריך מראה שאכן פגעת בנקודה רגישה כי אחרת לא היו מתנפלים עליך .

טוב נו עזוב אותך משטויות וויכוחים של ילדים , יאללה , בהצלחה , מתקדמים הלאה , מה שהיה היה , איך אומר ארז : " ירצו יאכלו " , תרצה אנחנו כאן , לא תרצה , אני מכבד את רצונך .

ובלי שום קשר לכלום " שפץ את האיילנדר " , תוכיח שאתה לא גבר ( צייד ) מקובע שמסוגל לבצע רק דבר אחד בזמן נתון :D, זה לא טיסן לבוידעם !!!!!!.

ארז
07-12-2009, 03:46 PM
קובי - לדעתי אפשר להחזיר את השרשור לנושא הציפוי האלטרנטיבי שאתה מפתח - תמונות, פרטים, ומסקנות.
לא עדיף?
נראה לי שהתחיל נושא מענין ופתאם נגדע.

לגבי שרשורים בפורומים - אני לא מבין מה הבעיה.
אתה אוהב לכתוב בפורום מסויים? לבריאות
לא אוהב לכתוב בפורום אחר? בבדיקה אחרונה שערכתי, מצאתי שאין זו חובה...
רק לא הבנתי את האופנה שהתפתחה לאחרונה - לשים קישורים והודעות הפניה מפורום לפורום...מה זה?
"ללכת עם ולהרגיש בלי"?
"אם תרצו אז שרשרתי ואם יכעסו עלי אז למעשה כאילו לא שרשרתי"?
ילדים תנו דוגמא יותר טובה לנוער. כבדו את הקוראים ופרסמו במקום שבו הם קוראים.

קובי פ.
07-12-2009, 06:38 PM
ארז , זה כמו חיי נישואין , מי שבחוץ רוצה פנימה וההפך :).

יאללה חוזרים לעניינים , בשבת האחרונה התארח אצלי הבן של גיסתי ( אחות אישתי ) ילד בן 17 שלפעמים עונה לשם דולב ( לרוב משום מה הם לא עונים שקוראים להם :confused: ) , הקיצר הילד כישרוני מאוד מאוד בתחום הציור אז משכתי אותו פנימה , 2 התמונות הראשונות זה סקיצה ראשונה על נייר , הילד עובד :
86458646
וזאת התוצאה על הנייר
8647

יתר התמונות הן של שלבי הצביעה , הכל עם מברשת ביד , שלב שלב לוקח המון זמן יבוש בין השכבות , יהיה בסדר .

hifly
07-12-2009, 09:30 PM
קובי העל בד הזה בעצם מחליף את בד הפיבר? מה היתרון חוץ ממחיר.,זאת מפה חד פעמית שקונים בסופר?
כיוון שבד 45 גרם עולה 20 שח/מטר, כמה עולה המפה.
החוזק הסופי כמו פיבר,ניראה לך שאפשר לצפות כנפים עם זה-הכוונה כנף -ליבת קלקר,ציפוי פורניר.ופיבר/על בד

אגב כדי אם כבר מפה עם פרחים?:)

קובי פ.
07-12-2009, 09:55 PM
אמיר , העל בד מבחינת משקל שוקל כ 15 גרם לחתיכה במידה של 1.50 על 2 מטר או מטר שמונים , יש כמה סוגים , תחפש את הסוג עם הטקסטורה העדינה יותר , מאחר ואני עבדתי עם סנדינג סילר ולא איפוקסי אז הטכניקה שונה ( כמעט כמו עם נייר אורז ) אתה עם ליבת קלקר לא יכול להתקרב לכנפיים עם חומר כמו טינר או סנדינג סילר כי חור הכי קטן ( כזה כמו של סיכה אפילו ) בציפוי והלכה לך הכנף .

שמע , תקנה לכה שקופה על בסיס מים , בנוסף בבית מרקחת תקנה לך ליטר של אלכוהול 70% ( עולה כ 25 שקל ליטר ), הלכה השקופה על בסיס מים בעצם ניתנת לדילול עם אלכוהול מה שמזרז את תכונות היבוש שלה , מה שאתה עושה זה מטביל את העל בד בדלי מים ונותן לו איזה 5 דקות בפנים , מוציא את המפה ונותן למים לנזול החוצה אבל שלא יתייבש לך ( חם אצלכם ) משכיב את העל בד על הכנף ומותח אותו טוב טוב כשהו עדיין רטוב , ואז שם רק מסביב עם מכחול בינוני לכה ונותן להתייבש , העל בד נמתח עוד קצת ביבוש ואז מריחה אחת טובה של איפוקסי וזהו , רק לשייף להחלקה בסוף .

זה יצא לך יותר קל והרבה יותר חזק מפיבר , אם אתה לא רוצה איפוקסי אז שתי שכבות לכה על כל העסק והמון שיופים , המון המון שיופים להחלקה , אין מה לעשות , העל בד סופג , היום הגוף מרגיש כאילו הוא צופה באיפוקסי וגם קשיח כמו בלי טיפה דבק איפוקסי רק לכה ועל-בד , דרך אגב העלות היא כמה שקלים למפה פשוט חפש בחנות למוצרי חד-פעמי , אתה יכול לקבל גם בגוון קרוב למה שאתה צריך ואז דרוש פחות צבע .

מה הכוונה ציפוי פרוניר ו--פיבר , יש שיכבת פיבר על הכנף ? אם כן אז אתה לא צריך כלום רק שיופים וצבע .

hifly
07-12-2009, 11:37 PM
לא עדין הכנף רק קלקר,הפורניר בדרך יחד ם הפיבר. ובדקתי את האפשרות לצפות בפורניר ואת העל בד במקום הפיבר.

קובי פ.
07-12-2009, 11:40 PM
אמירוש , שמע אפשר אחרי הפורניר לצפות עם על-בד ולכה על בסיס מים , האפקט הסופי הוא כמו הפיבר בדיוק מכל הבחינות , אם תרצה , תכין לי מקום אבוא לעבוד איתך כמה ימים בשמחה !!

hifly
07-13-2009, 09:34 PM
גם בלי לבנות.אם אשתי תשחרר אותי מהעבודה לשבוע,אז אולי אוכל. אתה מוזמן בכל מיקרה

בשביל זה יש תאילנדים.

קובי פ.
07-13-2009, 10:43 PM
יווווו אמיר איזה שפן אתה , אתה מוציא שם רע למרוקאים :D , מה אישתך בכלל בנושא הא ? .

יאללה תפסיק לקשקש ותתחיל לעבוד !

קובי פ.
10-21-2009, 11:36 AM
אהלן חברה'לך

אני מבקש קצת עזרה , כאשר קילפתי את כל הציפויים בגוף כמובן שקילפתי גם את כל הסמלים .

את הסמלים קילפתי מהמונוקוט בעזרת אלכוהול והם יצאו נקיים וחדשים לגמרי רק מה כל הדבק של הסמלים ירד ונעלם לו , מה שאני מבקש לדעת האם יש שיטה לחדש את הדבק של הסמלים כדי שאוכל להשתמש בהם שוב ? .

אודה על כל עזרה שהיא .

TazmanianDevil
10-21-2009, 12:05 PM
קוראים לזה דבק CA.
אם אתה ממש רוצה לעבוד קשה תוכל לקנות דבק דו צדדי של חברת 3M, אבל הכי דק שלהם הוא בעובי של 1 מ"מ עבה מדי למדבקות.
תוכל למצוא אותו בכל חנות מפיצה של 3M.
שיטה נוספת אבל מאוד יקרה הוא ללכת לבית דפוס ולעשות לימינציה נוספת אוטומאטית במכונות שלהם, אבל תצטרך לסדר את המדבקות בצורה מסויימת לטעמי מסובך מדי ויקר מאוד.
לך על ה-CA ותנקה מסביב עם GOOGONE הוא מנקה דבק CA כל עוד הוא לא קרש.

קובי פ.
10-21-2009, 12:21 PM
עדי , תודה , השאלה שלי היא : דבק CA לא יפגע בפלסטיק של המדבקה ? , ראיתי שנגיעה עם הדבק במונוקוט מייד תקף אותו .

החומר השני שדיברת עליו , איפה משיגים ? .

ארז
10-21-2009, 12:41 PM
דבק ספריי, נקרא לפעמים בלע"ז Poster Adhesive, יש לו הוראות יישום גם להדבקה זמנית (מתקלף נקי, אבל לא ממש בקלות), וגם להדבקה קבועה אלא שאז יש להתייחס לתהליך כמו להדבקה בדבק מגע קרי, יש לך הזדמנות אחת להדביק, אם לא כיוונת נכון, יישאר עקום, אבל יש טכניקות שמבטיחות הדבקה הדרגתית ובכך מסייעות למיקום נכון (נייר אפיה שמסולק בשלבים אחרי שפינה ראשונה של המדבקה הותקנה למקומה).

עמיד לדלק? לא יודע, אם אתה לא הולך לשטוף את המדבקה עם דלק נקי אין חשש לדעתי, אבל תנסה ולכל היותר קצת סנדינג סילר עם מכחול על ההיקף ואתה מסודר.

בכל מקרה ARF לא חיים כל כך הרבה זמן כך שזה לא שיקול מרכזי (סליחה, אני יודע, אני יודע, אבל לא יכולתי להתאפק קובי, נו מה לעשות...אוי אבל היה כייף לכתוב את זה :D :D:):rolleyes: )

TazmanianDevil
10-21-2009, 12:52 PM
עדי , תודה , השאלה שלי היא : דבק CA לא יפגע בפלסטיק של המדבקה ? , ראיתי שנגיעה עם הדבק במונוקוט מייד תקף אותו .

החומר השני שדיברת עליו , איפה משיגים ? .
לא יפגע...אבל יש עיניין לנסות את מה שהציע ארז...נראה טוב.

קובי פ.
10-21-2009, 01:00 PM
חחחחחחחחחחחחח ארז הרגת אותי מצחוק , אוייי כמה טוב לצחוק על הבוקר ( אופס סליחה צהריים ) , תודה ארז עשית לי את היום .

דרך אגב , זה כבר לא כל כך ARF לא ? בשלבים אני אבנה את כולו מחדש :D:D:D .

ארז
10-21-2009, 01:04 PM
מ'לעשות קובי, אתה יודע שפתגם סיני חדיש יומין אומר:

"טיסן ARF טוב הוא כזה שבו המדבקות מתקלפות והצבע דוהה לפני שחלקי העץ מתפוררים או מתפרקים"

:D